Menu

Chińskie metody lecznicze

24 sierpnia, 2021 - Blog
Chińskie metody lecznicze

Akupunktura wywodzi się ze starożytnej chińskiej medycyny, z pewnością znamy różnego rodzaju zabiegi polegające na uciskaniu części ciała, dodatkowo akupunktura kojarzy nam się z charakterystycznymi igłami które wkuwane są w pewne części ciała, ma to zadanie leczenie, poprawienie nastroju, z pewnością medycyna chińska znajduje wiele zastosowań do tego rodzaju zabiegów.

Gdzie leży punkt Feng Fu?

W chińskiej medycynie znany jest także punkt Feng Fu, jest to punkt który znajduje się na karku, a samo określenie można przetłumaczyć jako ochrona przed wiatrem, warto zwrócić uwagę iż wiatr odczuwalny na naszym karku z pewnością nie jest zbyt przyjemny. Dlatego też często wykorzystujemy szaliki, kaptury czy też czapki które mają chronić naszą głowę. Według tradycji chińskiej, złączenie głowy i szyi jest to wyjątkowy punkt, miejsce którym przepływa energia, medycyna chińska przewiduje różne metody na stymulacje punktu Feng Fu.

W tym przypadku jedną z metod pobudzenia będzie przykładanie kostki lodu do punktu na około 15 minut, w tym przypadku ma to wywołać stymulacje, tego rodzaju zabiegi należy powtarzać co kilka dni aby przyniosły odpowiedni skutek. Przyjmuje się iż najlepszym momentem na tego rodzaju zabiegi są godziny poranne, powinno się wykonywać je przed śniadaniem. Warto zwrócić uwagę iż przez pierwsze dni stosowania tego rodzaju pobudzania poczujemy się lepiej, z pewnością tego rodzaju metoda posiada bardzo wiele zalet. Należy do nich zapobieganie przedwczesnemu starzeniu, redukujemy w ten sposób stres, możemy zwalczać depresję, stabilizujemy także ciśnienie tętnicze. Oczywiście specjaliści którzy stosują tego rodzaju metodę potwierdzają iż może być ona przydatna w przypadku kiedy chcemy poprawić odporność naszego organizmu czy też złagodzić różnego rodzaju bóle.

Więcej na ten temat przeczytamy na stronie https://www.phama.co/punkt-feng-fu/, z pewnością osoby które poszukują alternatywnych metod leczenia powinny zapoznać się z tą orientalną metodą.