Menu

Chwasty niszczą uprawy – czy herbicydy pomogą?

7 października, 2018 - Handel
Chwasty niszczą uprawy – czy herbicydy pomogą?

Jeśli zbyt długo czekamy ze zwalczaniem chwastów to trzeba się liczyć z tym, że chwasty będą rozrastały się bardzo szybko. Niektóre chwasty mimo żer rozwijają się dopiero wtedy, kiedy jest gorąco, czyli czerwiec lipiec to podczas żniw potrafią nam się dać we znaki.

Nie można na to pozwolić i jeśli widzimy, że chwasty są w coraz to większej ilości to walczymy z nimi. Trzeba do tego celu wybrać odpowiedni herbicyd. Od czego zaczynamy? Na pewno od identyfikacji tego chwastu, z którym mamy walczyć. Czy należy do grupy jednoliściennych czy dwuliściennych? Jednoliścienne nie są trudne do zwalczania, ale w przypadku dwuliściennych wszystko się komplikuje i trzeba wiedzieć, co należy zastosować żeby można było szybko się tego problemu pozbyć.

Nie czekamy zbyt długo tylko walczymy od razu, a wtedy szanse na to, że chwasty nie wpłyną negatywnie na plony są większe. Na tym zależy każdej osobie, która poświęca czas na swoje uprawy i chce na tym jak najwięcej zyskać.

Szukamy tego, co najlepsze dla naszych upraw

Jeśli zaczniemy szukać środków ochrony roślin to nagle okazuje się, że jest tego wszystkiego bardzo dużo i sami nie wiemy, na co mamy się zdecydować. Najlepiej jest skorzystać z oferty, jaką ma dla nas producent. Dlaczego? Wtedy mamy bardzo duży wybór profesjonalnych środków ochrony roślin, które na pewno będą bardzo dobrze działać. Producent bardzo dokładnie wszystko opisuje i wiemy, do jakich chwastów jest ten środek chemiczny i w jaki proporcjach trzeba będzie go zastosować. Jeśli my zrobimy tak jak nam producent zaleca to na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Jeśli teraz zauważyliśmy, że mamy problemy na polu z jakąś odmianą chwastów to warto będzie przejrzeć ofertę, która znajduje się na stronie herbicydy na innvigo.com. Mamy tutaj bardzo duży wybór wszystkich rodzajów herbicydów, które można zastosować na każdy chwast, z jakim mamy problemy. Nie ma tutaj możliwości nieznalezienia czegoś na chwasty, bo ten producent ma dokładnie to wszystko, czego nam teraz trzeba.