Menu

Co ciekawego można zrobić i zobaczyć w Japonii?

24 stycznia, 2020 - Blog
Co ciekawego można zrobić i zobaczyć w Japonii?

Japonia jest oszałamiającym, pięknym krajem, który jest jak żaden inny na świecie. W Japonii jest tak wiele niesamowitych rzeczy do zrobienia, że jedna podróż nigdy nie wystarczy, aby zdołać zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie ma do zaoferowania.

Od starożytnych świątyń po futurystyczne wieżowce, spokojne ceremonie parzenia herbaty, przesadzone arkady, relaksujące gorące źródła po przejażdżki gokartami z cosplayami – Japonia ma wiele do zaoferowania wszystkim zainteresowanym wizytą w tym pięknym kraju o wielu kontrastach. Nawet podczas krótkiej wizyty w Japonii możesz wybrać kilka atrakcji i połączyć je w niezapomnianą wycieczkę. Gejsze to jeden z najbardziej fascynujących aspektów Japonii, to wysoko wykwalifikowane kobiety, które bawią się tradycyjną sztuką. Trudno uwierzyć, że nadal istnieją, ale często można je zobaczyć w kolorowych kimonach wyłaniających się z drewnianych herbaciarni. Sumo jest poważnie traktowane w Japonii, ten sport narodowy jest przesiąknięty tradycją. Mecze nadal obejmują rytuały, których początki sięgają starożytności, jako część religii Sinto, takie jak oczyszczanie pierścienia solą. Możesz zobaczyć zapasy sumo na jednym z turniejów, które odbywają się kilka razy w roku lub wybrać się na wycieczkę do stajni sumo w Tokio lub Osace, aby zobaczyć poranny trening zapaśników. Turnieje odbywają się w Tokio w styczniu, maju i wrześniu oraz w Osace w marcu. Kabuki to forma tradycyjnego japońskiego teatru, którego początki sięgają okresu Edo.

Obejmuje dramat, taniec i muzykę, a wszyscy mężczyźni wykonują skomplikowany makijaż. Spektakle można zobaczyć w teatrach w każdym większym mieście. Obecnie bardzo popularny jest wyjazd do japonii koszt może być różny, w zależności od czasu, jaki planujemy tam spędzić. Wynajem na dzień kimona i wędrowanie po historycznych ulicach Gion i Higashiyama to popularna rozrywka w Kioto zarówno wśród Japończyków, jak i obcokrajowców. W Gion i okolicach jest wiele sklepów i chociaż starożytne ulice Kioto są najczęstszym miejscem do wynajęcia kimona, sklepy z wypożyczalniami można znaleźć w całej Japonii. Obowiązkowym punktem wycieczki do Japonii jest zrobienie sobie sesji zdjęciowej w kimonach.