Menu

Czy ściany z odsłoniętej cegły to dobry pomysł w domu

22 października, 2020 - Blog
Czy ściany z odsłoniętej cegły to dobry pomysł w domu

Odsłonięte ceglane ściany są bardzo popularne w domach i wnętrzach komercyjnych.

Ich piękna faktura i niesamowity kolor są tak urokliwe, że wiele osób decyduje się na odsłonięcie przynajmniej jednej ceglanej ściany w pomieszczeniu. Ale chociaż cegła wygląda oszałamiająco jako ściana akcentująca, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć, zanim zaczniesz proces renowacji domu czy biura. Odsłonięte cegły na ścianach mają wiele zalet, przede wszystkim charakteryzują się ciepłym odczuciem, ciekawą teksturą i autentycznością, jakie wnoszą do wnętrza. Czy ściany z odsłoniętej cegły to dobry pomysł w domu

Ceglane ściany nigdy nie wyjdą z mody, są ponadczasowe, a jeśli chcesz mieć taki ciekawy akcent w swoim domu, odsłonięta ceglana ściana pomoże ci to osiągnąć.

Pięknie wykończona przestrzeń z odsłoniętą cegłą na ścianie akcentującej jest jednocześnie nowoczesna i elegancka z nutką nostalgii za przeszłością. Surowa cegła dodaje pewnego uroku przestrzeni i wprowadza przytulny oraz ciepły element nawet do najmniejszych pomieszczeń. W bardzo prosty sposób przy pomocy cegły otrzymujemy ścianę akcentującą we wnętrzu bez potrzeby jej malowania czy pokrywania tapetą. Odsłonięte ceglane ściany wewnętrzne to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w projektowaniu domów. Jeśli masz ceglane ściany pod płytą kartonowo-gipsową lub tynkiem lub rozważasz włączenie odsłoniętej cegły do nowego domu, ważne jest, aby mieć świadomość, że ten wybór stylu ma zalety i wady, podobnie jak każdy inny element wystroju domu. Zainstalowana cegła dekoracyjna na ścianę jest niezwykle atrakcyjna i może sprawić, że nawet nudna przestrzeń będzie wyglądać ciepło i zachęcająco, nie wspominając o wyjątkowym wrażeniu wizualnym, szczególnie w salonie lub innych często używanych częściach domu. Oprócz standardowych ścian z czerwonej cegły, wielu osobom podoba się również wygląd ścian z jasnej cegły, który można uzyskać malując odsłoniętą cegłę farbą lub wybierając płytki ceglane w kolorze innym niż ceglasta czerwień.