Menu

Czym powinno charakteryzować się obuwie robocze?

10 czerwca, 2021 - Biznes
Czym powinno charakteryzować się obuwie robocze?

Wielu pracowników różnych gałęzi przemysłu, handlu potrzebuje odpowiedniego obuwia roboczego, które będzie zapewniało im ochronę stopy, nogi.

Z pewnością mogą być to buty które będą posiadały różnego rodzaju wzmocnienia, może być zastosowana w tym przypadku wkładka antyprzebiciowa, czy też zabezpieczenia chroniące palce naszej stopy. Warto zwrócić uwagę iż zasadniczo są to buty krótsze, sięgające do kostki lub też buty za kostkę, które chronią stopę również przed skręceniem.

Czym powinno charakteryzować się obuwie robocze?

Buty robocze do ochrony nogi i stopy pracownika

Warto zwrócić uwagę iż buty robocze powinny posiadać podeszwę która będzie antypoślizgowa, będzie zapewniała pracownikom bardzo dobrą przyczepność. Oczywiście powinna być ona wykonana z materiału który będzie odporny na różnego rodzaju oleje, paliwa, w branży chemicznej wykorzystuje się także buty które są odporne na działanie kwasów lub też zasad. Z pewnością mogą być to buty nieco wyższe, materiały które będą użyte do ich produkcji mogą posiadać właściwości oddychające, co będzie z pewnością przekładało się na komfort pracowników. Warto zwrócić uwagę iż niektórzy producenci obuwia roboczego odchodzą od butów wiązanych, zastępują je różnymi zapięciami które ułatwiają zdjęcie butów także w rękawiczkach.

Oczywiście warto wybierać modele które będą zabezpieczały odpowiednio palce, w tym wypadku stosuje się wkładki antyzgnieceniowe mogą być to wkładki wykonane z metalu czy też lżejszego aluminium. Oczywiście warto zwrócić uwagę i w przypadku butów zimowych odchodzi się obecnie stosowania wkładek stalowych, najlepszym wyborem będą różnego rodzaju materiały kompozytowe. Obecnie w niektórych modelach butów stosuje się również wzmocnienia kevlarowe, z pewnością będą to buty najwyższej jakości które zapewnią pracownikom odpowiednią ochronę.

Oczywiście buty robocze powinny być wykonane z materiałów możliwie niepalnych, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy portwest buty te zapewniają nie tylko odpowiednią ochronę ale również są wygodne, z pewnością jest to istotne zwłaszcza, kiedy pracownicy wykonują pracę w pozycji stojącej.