Menu

Dlaczego osłony balkonowe coraz bardziej zyskują na popularności?

6 kwietnia, 2021 - Blog
Dlaczego osłony balkonowe coraz bardziej zyskują na popularności?

Któż z nas nie widział na starszych blokowiskach szpetnych balustrad balkonowych?

Pomijając ich aspekt wizualny, największa wadą starego typu balustrad jest przede wszystkim duży prześwit pomiędzy szczebelkami, co sprawia, że praktycznie każdy sąsiad, jak również przechodzień może nam „zajrzeć” na balkon i sprawdzić co robimy, w jakich spodenkach dziś popijamy poranną kawę.

Dlaczego osłony balkonowe coraz bardziej zyskują na popularności?

Nie ma co ukrywać, że w obecnych czasach każdy z nas ceni sobie prywatność i każdy z nas chciałby jej sobie sprawić jak najwięcej, a w szczególności wokół swoich czterech ścian – i balkonu!

Dlatego też coraz bardziej popularne na rynku stają się osłony balkonowe, które dzięki swojej gramaturze nie pozwolą na zerkanie na nasz balkon praktycznie nikomu, chyba, że sąsiadowi z bloku na przeciwko, który mieszka kilka pięter wyżej. Tego jednak nie unikniemy, chyba, że zabudujemy balkon i przyciemnimy szyby. Jakie więc osłony balkonowe wybrać? Gdzie szukać najlepszego producenta osłon balkonowych? Jak mocowane są osłony balkonowe? Wszystkie odpowiedzi znajdują się poniżej. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszesz odpowiednie hasło i na pewno w kilka sekund znajdziesz odpowiednich producentów. Co ważne, większość firm produkujących osłony balkonowe ma przygotowaną szeroką gamę kolorystyczną z której wybierzemy odpowiedni dla siebie kolor. Dzięki temu nasza osłona balkonowa będzie mogła perfekcyjnie zgrywać się z elewacją bloku czy też domu mieszkalnego. Ponadto jeśli mamy nietypowy kształt balustrady balkonowej to warto jest wspomnieć o tym, że większość producentów oferuje osłony balkonowe na miarę, a więc wystarczy, że zmierzymy nasz balkon i podamy odpowiednie wymiary w formularzu. Sposób montażu osłon balkonowych jest niesamowicie prosty, oczka kaletnicze i specjalne opaski sprawią, że Twoje osłony balkonowe zaczną spełniać swoją funkcję już w piętnaście minut po rozpoczęciu montażu na balustradzie balkonowej.