Menu

Profesjonalne hale stalowe do przechowywania warzyw i owoców

1 czerwca, 2020 - Biznes
Profesjonalne hale stalowe do przechowywania warzyw i owoców

Producenci, hal mogą postawić na naszym terenie różnego rodzaju hale, mogą to być również chłodnie. W zależności od naszych potrzeb, można je wybrać w rozmaitych wielkościach, będą to na przykład hale stalowe, służące do przechowywania warzyw czy owoców.

Ściany budynku mogą być zbudowane z blachy falistej, albo prostej. Trzeba również pamiętać o ociepleniu hali, możemy do tego wykorzystać watę szklaną, wykorzystywaną, również do ocieplania poddaszy. Izolacja pozwala w zimie zachować temperaturę, a w lecie zachować chłód, dzięki czemu hale stalowe będą lepiej chronione termicznie. Blacha wykorzystywana do budowy hal jest ocynkowana, jest to teraz standard, w większości tego rodzaju halach.

Pozwala ona dać gwarancję wytrzymałości, wówczas blacha nie będzie korodowała, jest ona również powlekana, i na koniec można ją pomalować na właściwie każdy kolor.

W wielu miastach można zamówić hale stalowe, zgodnie z naszymi indywidualnymi wymaganiami. Z pewnością chłodnia powinna być właściwie odizolowana w tym celu można wykorzystać pewną warstwę styropianu. Dzięki temu w lecie chłodnia nie będzie się nadmiernie nagrzewała.

Oczywiście zamiast styropianu można stosować także inne materiały, można wykorzystać piankę izolacyjną, czy też watę. Wówczas na chłodzenie zużyjemy mniejszą ilość energii elektrycznej. Wielu rolników zadaje sobie pytanie jak przechowywać brokuły. Oczywiście trzeba im zapewnić odpowiednie warunki. Z pewnością najważniejszym czynnikiem będzie odpowiednia temperatura i wilgotność. Dzięki temu brokuły mogą leżeć w chłodni przez dłuższy czas czekając na odbiór. Warto sprawdzać temperaturę i wilgotność, obecnie można to zrobić za pomocą wielu czujników połączonych do komputera. Dane mogą być przekazywane poprzez aplikację na telefon komórkowy. Oczywiście należy zadbać także o właściwą wentylację całej chłodni. Dlatego też należy zwrócić uwagę na odległości pomiędzy półkami, jak również odległości od ścian.