Menu

Samozatrudnienie i co dalej?

15 kwietnia, 2019 - Firma
Samozatrudnienie i co dalej?

Te osoby, które chcą w UK pracować u siebie często szukają informacji jak się za to wszystko zabrać? Samozatrudnienie to dobre rozwiązanie, ponieważ formalności przy zakładaniu takiej firmy jest bardzo mało. Niestety problem polega na tym, że odpowiedzialność w razie problemów jest tutaj ogromna.

Oznacza to, że w razie bankructwa za należności, które zostały nam do spłacenia płacimy z własnej kieszeni i tego majątku, który posiadamy. Jeśli mamy już własną firmę to często nie jest to koniec drogi i czeka nas załatwianie innych formalności. Zdarza się ze jest potrzebna zgoda władz miejskich czy gonnych a prowadzenie towarów i usług. Najczęściej dotyczy to restauracji czy przedszkola. Jeśli biznes, który jest prowadzony wymaga przebudowy istniejących już budynków to konieczne będzie zatwierdzenie projektów budowlanych. Często potrzeb równie zdobyć na zmianę umowy najmu lokalu, który firma użytkuj. Nie w każdy budniku można będzie swoją działalność gospodarczą prowadzić.

Jakie obowiązki ma jeszcze samozatrudniony?

Na pewno powinien prowadzić księgowości i robić to bardzo dobrze i zgodnie z przepisami obowiązującymi na wyspach. Musi sporządzać coroczną deklaracje podatkową. Oczywiście ważne jest odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne aczkolwiek jej wysokość jest bardzo niska w porównaniu z tym, co płacimy w Polsce. Jeśli taka firma jest płatnikiem VAT to musi składać deklaracje z podatku VAT. Na szczęście dla nas nie trzeba się tym wszystkim zajmować samodzielnie. Można nie mieć na to czasu albo po prostu się na tym nie znać.

W takiej sytuacji konieczna będzie współpraca z biurem księgowym w UK, które nam pomoże. Dla zainteresowanych osób można polecić polską firmę https://cblfinance.co.uk/, która czeka na nasz kontakt. W tej firmie pracują najbardziej doświadczeni polscy księgowi, dlatego warto na nich polegać. Wytłumaczą nam wszystko, co związane z samozatrudnieniem. Od tej pory jesteśmy bezpieczni, bo mamy firmę księgową, która wszystkim może się już teraz zająć.