Menu

Aktywny wypoczynek w dzikich Bieszczadach

5 marca, 2021 - Blog
Aktywny wypoczynek w dzikich Bieszczadach

Bieszczady są jednymi z najpiękniejszych polskich gór, z pewnością co roku turyści mogą podziwiać tutaj dziką przyrodę, piękne widoki mogą oddychać świeżym powietrzem.

Z pewnością będzie to doskonały pomysł na wypoczynek dla osób które na co dzień mieszkają w mieście, wyjazd na łono przyrody to możliwość aby odpocząć, nie tylko fizycznie ale także psychicznie od problemów codziennego życia. Bieszczady mają oczywiście dużo zaproponowania turystom, z pewnością na uwagę zasługują tutaj się szlaki, nie są one zbyt wymagające tak jak ta szlaki w Tatrach, to świetny pomysł na wypoczynek aktywny.

Aktywny wypoczynek w dzikich Bieszczadach

Malownicze szlaki w Bieszczadach

Wiele osób wybiera szlaki przez Małą i Dużą Rawkę, to bardzo popularna trasa turystyczna wiodąca przez jeden z najwyższych szczytów Bieszczadach. Możemy podziwiać wówczas dziką przyrodę, jest to miejsce gdzie zbiegają się granice trzech krajów Polski, Ukrainy oraz Słowacji. Szlak od Przełęczy Wyżniańskiej do Krzemieńca ma 6,3 km trasa do możemy przejść w czasie 2,5 do 3 godzin. Oczywiście Bieszczady zachwycają nas widokami, możemy tutaj znaleźć wiele dzikich gatunków zwierząt, ptaków. Możemy z nimi obcować w ich naturalnym środowisku, oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę i żyją tutaj także niedźwiedzie, dziki oraz wilki dlatego też na szlakach bieszczadzkich należy zwrócić szczególną uwagę na ostrożność.

Oczywiście szlaki w Bieszczadach oferują różną trudność, można wyjść na szlak na dwie godziny lub też na pół dnia. W zależności od tego jak jesteśmy dobrze przygotowani, czy zzujemy się na siłach aby spędzić na szlaku dłuższy czas. Z pewnością znajdziemy tu także wiele parkingów więc będziemy mogli podjechać samochodem, chociaż dużo lepszym rozwiązaniem będzie komunikacja autobusowa czy prywatne busy które mogą nas zawieźć na początek szlaku, na końcu szlaku będziemy mogli poszukać transportu z powrotem do kwatery.

Oczywiście szlaki w bieszczadach to także lasy, często poprzecinane potokami, jest to z pewnością jedno z ostatnich miejsc w naszym kraju gdzie możemy podziwiać dziką przyrodę, naturalnie zachowane lasy, ugory czy obszary trawiaste. To nienaruszone przez człowieka miejsce, które z pewnością jest warte odwiedzenia.

Więcej na temat bieszczadzkich szlaków dowiesz się na blogu Martynasoul.com