Menu

Awarie w maszynach rolniczych

12 czerwca, 2021 - Biznes
Awarie w maszynach rolniczych

Awaria w przypadku maszyn rolniczych może zdarzyć się w każdym momencie, dlatego też powinniśmy zadbać o odpowiednie przeglądy, z pewnością maszynę należy przygotować przed planowanymi żniwami.

Warto zwrócić uwagę iż podczas pracy maszyny mogą być dość mocno eksploatowane, zwłaszcza jeżeli mamy ograniczony czas zbiorów, wówczas przy intensywnej eksploatacji może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń. Na naszym polu mogą znajdować się kamienie, które mogą zostać wciągnięte przez maszynę, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń.

Awarie w maszynach rolniczych

Części zamienne do maszyn zielonkowych

Jedną z upraw stosowanych w rolnictwie jest trawa, która będzie przetwarzana następnie na paszę dla zwierząt, w tym przypadku wykorzystywane są do zbiorów maszyny zielonkowe, mogą być to przykładowo kosiarki dyskowe których możliwości są bardzo duże, posiadają one dużą rozpiętość dzięki czemu mogą bardzo szybko obsłużyć duże ilości upraw. Z pewnością warto zwrócić uwagę i są to maszyny które pracują bardzo nisko przy samej ziemi, w tym przypadku łatwo o różnego rodzaju uszkodzenia.

Maszyny tego rodzaju posiadają różnego rodzaju dyski lub też noże za pomocą których możliwe jest szybkie podcinanie trawy. Warto zwrócić uwagę i z czasem mogą się one stępić, maszyna nie będzie działała tak sprawnie jak dotąd. Dlatego też można zakupić nowe części do maszyn zielonkowych, będą to różnego rodzaju noże, które pozwolą na prowadzenie prac sprawniej. Naturalnie w tym przypadku możemy także spotkać różnego rodzaju rozwiązania z zakresu hydrauliki siłowej, mogą one służyć przykładowo do podnoszenia całej podkaszarki, może dojść do uszkodzenia pewnych elementów odpowiedzialnych za utrzymanie ciśnienia, czy też siłowników. Dlatego też powinno wykonywać się okresowe przeglądy, sprawdzać stan maszyn przed rozpoczęciem sezonu ale także w trakcie pracy.

Jeżeli poszukujemy części do maszyn rolniczych warto odwiedzić stronę https://adleragro.pl/sklep/100-czesci-do-maszyn-zielonkowych, znajdziemy tam wiele części do maszyn zielonkowych, dzięki temu będziemy mogli szybko zamówić, naprawić naszą maszynę która będzie mogła pracować dalej.