Menu

Chcesz pozbyć się alergii? Czytaj

28 lutego, 2021 - Biznes
Chcesz pozbyć się alergii? Czytaj

Ciągłe kichanie w miejscach publicznych może powodować, że ludzie wokół ciebie będą rzucać się w oczy nieprzyjemnymi spojrzeniami, ponieważ myślą, że sprawisz, że będą chore.

Jednak nie zdają sobie sprawy, że kichasz z powodu alergii, które nie są zaraźliwe! Dowiedz się, jak radzić sobie z objawami, czytając porady zawarte w tym artykule.Zrób trochę dochodzenia. Wiele osób cierpi na alergie i nie zna przyczyny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc, jest próba zidentyfikowania alergenu powodującego objawy. Staraj się prowadzić dziennik, kiedy masz objawy, abyś mógł dowiedzieć się, co jest przyczyną twoich alergii.Unikaj suszenia ubrań lub pościeli, jeśli cierpisz na alergie, zwłaszcza wiosną. Podczas gdy zapach i dotyk świeżego, wysuszonego prania może być prawdziwą przyjemnością. Może również sprawić, że będziesz nieszczęśliwy, gdy przyniesiesz pyłek z zewnątrz. Używaj suszarki do ubrań, gdy poziom pyłków jest najwyższy.Jeśli cierpisz na alergie, może powinieneś pominąć alejkę z lekami w lokalnym sklepie i zamiast tego udać się do lekarza. Specjaliści medyczni mogą lepiej zdiagnozować, co jest nie tak i jakie rodzaje leczenia należy zastosować. Poproś swojego lekarza, aby najpierw przepisał próbną próbkę leków. Korzystając z tej metody, możesz wypróbować inny lek, nie wydając dużych pieniędzy.Po latach radzenia sobie ze swędzeniem alergicznej skóry i egzemą, ciągłe drapanie staje się trudnym nawykiem do przełamania – nawet po terapii alergicznej. Może to spowodować dalsze uszkodzenia skóry, dlatego należy pokryć obszar gęstym środkiem ochronnym, takim jak wazelina lub olejek z witaminą E, pod elastycznym bandażem. Pozwala to na wygojenie skóry i może pomóc przerwać cykl.Jeśli czujesz, że masz problemy z kurzem i roztoczami w materacu, możesz skorzystać z uszczelniaczy do materaców. Możesz włożyć cały materac do plastiku. Z twoimi prześcieradłami nigdy nie powinieneś zauważyć różnicy w tym, że w ogóle tam jest plastikowy arkusz.Kiedy wiesz, że rozpocznie się sezon alergiczny, wykorzystaj ten czas na wakacje. Oczywiście, spędzanie czasu na zewnątrz sprawi, że twoje alergie zadziałają i nie chcesz cały czas siedzieć w środku. Idź do miejsca na plaży, gdzie możesz być wolny od alergii.Jeśli jesteś uczulony na sierść zwierząt, wyznacz przynajmniej jeden obszar w domu jako strefę „wolną od zwierząt”. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Twoja sypialnia to najbardziej oczywisty wybór.

Utrzymanie tego obszaru w czystości i wolne od wtargnięć przez twoich futrzanych przyjaciół może znacznie złagodzić objawy alergii. Alternatywą jest oczywiście wyznaczenie jednego obszaru, w którym może przebywać Twój zwierzak.Jeśli Twój dom jest wyłożony wykładziną dywanową, rozważ modernizację odkurzacza. Idealnie, twój odkurzacz powinien być wyposażony w jeden lub więcej filtrów HEPA lub małych cząstek. Te wytrzymałe filtry są znacznie lepsze od starszych modeli, które wyłapują tylko część kurzu, łupieżu i innych alergenów, które czają się na dywanie lub dywanikach.W pierwszych miesiącach życia zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, zwykle nie mają łupieżu. Wraz z wiekiem problemy z gubieniem i łupieżem stają się coraz bardziej widoczne. Ponieważ do tego momentu zwierzę mieszkało w domu, właściciele mogą nie wierzyć, że ich ukochany zwierzak jest przyczyną nagłych objawów alergii. Test alergiczny może pomóc zidentyfikować prawdziwego winowajcę.Jeśli masz niebezpieczną alergię na pszczoły, niektóre pokarmy lub rośliny, staraj się mieć zapas antyhistamin w torebce lub samochodzie. W przypadku, gdy jesteś daleko od pomocy medycznej i jesteś narażony na alergen, który może wywołać poważną reakcję, będziesz dobrze uzbrojony. Będziesz gotowy do powstrzymania wszelkich problemów, które mogą być niebezpieczne lub powodować poważne problemy z oddychaniem.Spróbuj użyć osuszacza w swoim domu i utrzymuj wilgotność w domu poniżej 45 procent. To ustawienie zahamuje rozwój pleśni w Twoim domu i sprawi, że będzie to środowisko bezpieczne dla alergików dla Ciebie i Twojej rodziny. Miernik wilgotności można kupić w dowolnym sklepie z artykułami żelaznymi.Bez względu na to, czy cierpisz na alergie spowodowane przez żywność, sierść zwierząt domowych, pyłki czy użądlenia pszczół, życie z alergiami może być trudne. Unikanie wyzwalaczy jest opcją dla niektórych osób, ale inni nie mogą powstrzymać się od wdychania cząstek, które mogą powodować objawy. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby już dziś przestać cierpieć!