Menu

Czym się różni kredyt hipoteczny od pożyczki osobistej

15 grudnia, 2020 - Biznes
Czym się różni kredyt hipoteczny od pożyczki osobistej

Kredyt hipoteczny jest zdecydowanie najczęstszym wyborem, gdy jesteś gotowy na zakup domu, ale to nie znaczy, że jest to jedyna opcja.

Pożyczki osobiste mogą być szybkim sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki na zaliczkę lub remont domu. Porównanie kredytów hipotecznych i pożyczek osobistych może nie być kluczowym czynnikiem w zrozumieniu najlepszego wyboru finansowego na przyszłość. Istnieją ważne główne różnice między pożyczkami osobistymi a hipotekami. Pożyczka osobista jest niezabezpieczona, podczas gdy kredyt hipoteczny wykorzystuje twój dom jako zabezpieczenie. Jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego, możesz stracić dom na rzecz kredytodawcy. Pożyczka osobista jest także udzielana na znacznie mniejszą kwotę, co utrudnia kupno domu, zamiast tego taki kredyt jest bardziej odpowiedni do przeznaczenia na inne koszty, takie jak remont po zakupie domu i nowe meble do dekoracji przestrzeni. Nie zostaniesz obciążony podatkiem dochodowym od pożyczonej kwoty, chyba że pożyczkodawca umorzy dług. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, wielu pożyczkodawców nie wymaga od ciebie dostarczania gotówki w postaci zaliczki z góry, gdy starasz się o pożyczkę osobistą. Możesz także negocjować spłaty rat, jeśli masz trudności finansowe lub nagły wypadek. Czym się różni kredyt hipoteczny od pożyczki osobistej

Ponieważ kredyt hipoteczny jest zabezpieczony twoją nieruchomością, pożyczkodawcy są bardziej skłonni zaoferować niskie RRSO.

Możesz uzyskać wstępną kwalifikację od instytucji finansowej i kupić dom, mając jasny obraz tego, za co będziesz płacić co miesiąc. Jeżeli weźmiesz kredyt hipoteczny, możesz odliczyć odsetki, raty hipoteczne i podatki od nieruchomości z rocznych obliczeń podatku dochodowego. W ten sposób korzystasz z ulg podatkowych, a więcej szczegółów możesz przeczytać pod adresem psdl.pl. Jeśli nie dokonasz płatności i nie spłacisz kredytu hipotecznego, możesz stanąć w obliczu egzekucji i stracić dom. Pomimo niskich stóp procentowych kwoty kredytów hipotecznych są zazwyczaj bardzo wysokie. Oznacza to, że pod koniec okresu spłaty prawdopodobnie zapłacisz sporo samych odsetek.