Menu

Korzyści wynikające z posiadania certyfikacji ITIL

4 marca, 2020 - Biznes
Korzyści wynikające z posiadania certyfikacji ITIL

W miarę jak coraz więcej firm zdaje sobie sprawę ze skuteczności zarządzania ITIL, zapotrzebowanie na takich specjalistów rośnie w wielu branżach, w tym w służbie zdrowia i szkolnictwie wyższym.

Najlepsze praktyki ITIL są bardzo przydatne do skutecznego zarządzania firmą, dlatego do wdrożenia wymagają wydajnych specjalistów posiadających certyfikaty ITIL. Specjaliści zyskają systematyczne i profesjonalne podejście do metodologii najlepszych praktyk oraz do identyfikowania, planowania i wspierania usług informatycznych w firmie, co powoduje zwiększenie wydajności. Odpowiednia wiedza pomaga profesjonalistom skoncentrować się na potrzebach klientów i wrażeniach użytkowników, zamiast spędzać zbyt dużo czasu na kwestiach technologicznych, poprawia to perspektywy zatrudnienia. Szkolenie z zakresu ITIL uczy najlepszych praktyk skutecznego zwiększania wydajności firmy oraz pomaga zidentyfikować i skoncentrować się na działaniach o najwyższej wartości, aby pomóc organizacji w rozwoju. ITIL zapewnia elastyczną strukturę wspierającą zarządzanie usługami IT, a także koncentruje się na wspieraniu usług IT na potrzeby biznesu. Pozycjonowanie między strategią biznesową a IT jest zasadą ITIL. Skuteczny ITSM wymaga takiej kombinacji.

Zajmuje się procesami związanymi z projektowaniem i strategią usługi, jej obsługą i przejściem. Procesy te zapewniają ciągłe doskonalenie usług.

ITIL oferuje wiele certyfikatów opartych na doświadczeniu kandydata. ITIL Foundation to certyfikacja itil dla nowicjuszy. Certyfikacja pośrednia ITIL jest to zestaw 4-5 certyfikatów, w zależności od ścieżki wybranej przez kandydata. Każda pośrednia certyfikacja obejmuje wiele części ITIL. Zarządzanie certyfikatem cyklu życia jest ostatnim wyzwaniem, zanim kandydat będzie mógł przejść do ITIL Expert. Wielu menedżerów usług korzysta z zaawansowanych procesów zarządzania usługami, ale nie znając standardowej terminologii lub procesów. Certyfikat ITIL pomaga nauczyć się standardowego języka i procesów powszechnie stosowanych na całym świecie.