Menu

Dbaj o higienę i zdrowie swoich zębów

21 września, 2021 - Blog
Dbaj o higienę i zdrowie swoich zębów

Ciągłość opieki jest ważną częścią każdego planu zdrowotnego, a zdrowie zębów nie jest wyjątkiem.

Kiedy odwiedzasz gabinet stomatologiczny regularnie, dentysta jest w stanie wcześnie wykryć problemy ze zdrowiem jamy ustnej, na przykład chorobę dziąseł, gdy jest jeszcze odwracalna, lub ubytki, gdy są małe i łatwiej je leczyć. Utrzymanie zdrowych zębów jest niezbędnym elementem ogólnego stanu zdrowia, a dentysta może określić, jaki plan leczenia jest dla ciebie najlepszy.

Dbaj o higienę i zdrowie swoich zębów

Na czym polega leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe lub endodontyczne jest opcją stomatologiczną dla pacjentów cierpiących na próchnicę, silny ból zęba i wrażliwy ząb. Polega na leczeniu odsłoniętych i odciętych nerwów zębowych lub usunięciu bakterii z zakażonej miazgi zęba. Dzięki stale rozwijającej się technologii w branży dentystycznej leczenie kanałowe stało się prostą procedurą, która pomaga zwalczać dyskomfort spowodowany próchnicą, nadwrażliwością zęba i silnym bólem zęba. Leczenie kanałowe trwa około godziny, a zabieg zazwyczaj wykonuje się na jednej wizycie.

Renomowane gabinety stomatologiczne zapewniają łatwe, bezpieczne i skuteczne leczenie endodontyczne, które przywróci piękny uśmiech. Obecnie wykorzystuje się najnowocześniejszą technologię i najnowsze techniki znieczulenia, które zapewnią komfortowy zabieg. Na początku dentysta dokładnie zbada i oczyści zęby, aby ocenić, czy leczenie kanałowe jest najbardziej odpowiednią metodą leczenia. Jeśli cierpisz na zainfekowany ząb, istnieje wiele powodów, dla których leczenie endodontyczne jest idealnym rozwiązaniem.

Ból zęba lub próchnica są spowodowane infekcją jamy zęba. Dzięki leczeniu kanałowemu bakterie powodujące infekcję zostaną usunięte. Po usunięciu bakterii ząb zostanie oczyszczony i zdezynfekowany, co z kolei powstrzyma przyczynę bólu zęba lub próchnicy. Kiedy zainfekowany ząb jest leczony, nie ma miejsca na rozprzestrzenianie się infekcji na sąsiednie zęby. Z pewnością leczenie kanałowe poznań pomoże nam nie tylko zachować zdrowie jamy ustnej, ale również estetyczny wygląd zębów.