Menu

Dowiedz się, jak dbać o psa

7 marca, 2020 - Biznes
Dowiedz się, jak dbać o psa

Posiadanie psa nie jest łatwe.

Psy muszą jeść, ćwiczyć i być zadbane, aby były szczęśliwe. Nauka wszystkiego o szkoleniu psa może zająć trochę czasu. Jeśli chcesz zapewnić swojemu psu szczęśliwsze, zdrowsze życie, wybitne psie porady, które znajdziesz poniżej, z pewnością się przydadzą.Możesz wiedzieć, że czekolada jest niebezpieczna dla psów, ale możesz nie znać szczegółów. Czekolada jest niebezpieczna ze względu na stymulanty kofeinę i teobrominę. Najbardziej niebezpieczne jest pieczenie czekolady z dużą ilością stymulantów. Biała czekolada zawiera najmniej stymulantów. Zabierz psa do weterynarza, jeśli zje czekoladę.Jeśli zauważysz, że zimą Twój pies wysycha na skórze, prawdopodobnie musisz go częściej myć. W ten sposób pozbędziesz się starego futra i pomożesz w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów łojowych. Spróbuj szczotkować zęby raz rano i raz wieczorem, aby sprawdzić, czy zrobi to różnicę dla Twojego zwierzaka.Bądź ostrożny, jeśli szukasz nowego psa na Craigslist lub innych ogłoszeniach. Wiele osób wyolbrzymia prawdę, aby rozładować problemy lub trudne kwestie treningowe, a Ty możesz skończyć z niemożliwą sytuacją na swoich rękach. Dowiedz się, jak dbać o psa

Rozmawiaj tylko z osobami, które można zweryfikować za pomocą dokumentacji weterynaryjnej i wykazują pozytywne doświadczenie w obsłudze.Jeśli myślisz o adopcji psa, spróbuj wziąć kilka tygodni wolnego od pracy, aby spędzić trochę czasu ze szczeniakiem i nauczyć go kilku dobrych nawyków.

Szkolenie szczeniaka i pomaganie mu w przyzwyczajeniu się do nowego środowiska będzie znacznie łatwiejsze, jeśli jesteś w domu.Nie denerwuj się, jeśli Twój pies nie chce się ubrać. Coraz popularniejsze staje się ubieranie psa w psie ubranka, ale niektóre psy po prostu nie lubią tego uczucia. Jeśli Twój pies nie odpręży się po założeniu ubrania, powinieneś zdjąć ubranie, aby pies nie próbował sam go zdjąć.Bądź ostrożny w okresie świątecznym z psem w domu; to najbardziej pracowita pora roku w całodobowych klinikach dla zwierząt! Rzeczy takie jak wiszące i lampki na drzewach stanowią zagrożenie dla twojego psa, ponieważ mogą się zaplątać lub wgryzać się w surowe druty. Najpiękniejsze rośliny bożonarodzeniowe są również niebezpieczne dla zdrowia psa, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas wakacji.Bardzo ważne jest, abyś utrzymywał uszy psa w czystości. Utrzymywanie wnętrza uszu w czystości pomoże zapobiegać infekcjom ucha. Jest to również dobry moment, aby sprawdzić ucho pod kątem pcheł, kleszczy i wszelkich innych szkodników, które mogły sprawić, że ucho Twojego psa znalazło się w domu.Szkolenie psa w domu będzie znacznie łatwiejsze, jeśli zastosujesz rutynę. Powinieneś chodzić na spacery regularnie w ciągu dnia i w razie potrzeby wracać do domu podczas przerwy na lunch. Jeśli Twój pies musi być sam w domu przez długie godziny, nie zostawiaj miski pełnej wody, chyba że jest bardzo gorąca.Niektóre rasy psów są podatne na określone problemy zdrowotne, więc bądź świadomy tego, co jest typowe dla rasy Twojego psa. Poświęć trochę czasu na przeczytanie swojej rasy, aby nie napotkać żadnych niespodzianek. Powinieneś zapytać swojego weterynarza, jak możesz dbać o swojego psa we właściwy sposób.Teraz, gdy już wiesz, co robić, możesz korzystać z tych pomysłów każdego dnia, dbając o psa i bawiąc się z nim. Jeśli chcesz być świetnym właścicielem psa, powinieneś być teraz kilka kroków bliżej tego celu. Dopóki będziesz korzystać z tego, czego się nauczyłeś, Twój pies będzie Ci wdzięczny za Twoje wysiłki z miłością i uczuciem.