Menu

Drzwi zewnętrzne – 4 oznaki, świadczące o tym, że musisz wymienić drzwi wejściowe

24 maja, 2024 - Biznes, Dom i Ogród
Drzwi zewnętrzne – 4 oznaki, świadczące o tym, że musisz wymienić drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe to jeden ze zdecydowanie najważniejszych elementów każdego domu. Zapewniają one bowiem poczucie bezpieczeństwa domownikom, stwarzając dla nich jednocześnie prywatną przestrzeń, oddzieloną od świata zewnętrznego. Dzięki nim możliwe jest również zachowanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach w okresie ujemnych temperatur i letnich upałów. Niestety z biegiem czasu drzwi ulegają wyeksploatowaniu. Co świadczy o konieczności ich wymiany? Poznaj 4 sygnały alarmowe, które powinny skłonić do zakupu nowych drzwi wejściowych.

Zmiana elewacji a wymiana drzwi na nowe – o czym warto wiedzieć?

Zmiana elewacji budynku to jeden z najczęstszych powodów wymiany drzwi wejściowych. Nic dziwnego, bowiem to właśnie one w znacznym stopniu odpowiadają za jego estetykę. Jeśli drzwi nie będą komponować się z elewacją, nasz dom z pewnością utraci walory wizualne. O tym, jak wiele możliwości wyboru otwiera się przed współczesnymi inwestorami, przekonasz się po przejściu na stronę www.oknans.pl/drzwi/, należącą do jednego z wiodących na rynku producentów. To m.in.:

Warto podkreślić jednocześnie, że drzwi wejściowe stanowią swoistą wizytówkę domu, a ich wygląd rzutuje znacząco na ewentualną wycenę nieruchomości w trakcie sprzedaży.

Dlaczego drzwi tracą swoje właściwości termoizolacyjne?

Utrata termoizolacyjności to kolejny powód, dla którego wymieniamy drzwi wejściowe w naszych domach. Głównym ich zadaniem jest bowiem utrzymanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, czemu z pewnością nie sprzyja brak szczelności. Warto podkreślić jednocześnie, że wymiana drzwi na energooszczędne uznawana jest za termomodernizację budynku

Znacznie więcej o tym zagadnieniu dowiesz się ze strony Program Czyste Powietrze Nowy Sącz – Termomodernizacja, gdzie zamieszczono najważniejsze informacje o możliwości dofinansowania inwestycji. Ta z kolei zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną budynku, co z kolei prowadzi do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Takie działania wpisują się również doskonale w koncepcje ochrony środowiska naturalnego, na które współcześnie kładziony jest coraz większy nacisk.

Jakie uszkodzenia w konstrukcji drzwi warunkują konieczność ich wymiany?

Jak nietrudno się domyślić, drzwi zewnętrzne to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów budynku. Nic dziwnego, że z biegiem czasu ich konstrukcja ulega zniszczeniu. Takie uszkodzenia to przede wszystkim:

Takie uszkodzenia mechaniczne rzutują nie tylko na estetykę, ale również na komfort użytkowania. Dlatego też ich pojawienie się stanowi często pretekst do wymiany drzwi wejściowych na inny model.

Dlaczego nieszczelne drzwi należy wymienić? 

Wiesz już, że nieszczelne drzwi utracą swoją termoizolacyjność, co w dłuższej perspektywie przyczyni się do podniesienia rachunków za ogrzewanie budynku. Takie nieszczelności powodują również trudności w domykaniu, obniżając tym samym poziom izolacji akustycznej

Co więcej, stanowią one również swoiste zaproszenie dla włamywaczy. Jak nietrudno się bowiem domyślić, drzwi, które nie przylegają szczelnie do futryny, znacznie łatwiej podważyć. Taka sytuacja z pewnością nie buduje poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców. Na szczęście nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na zwiększenie klasy antywłamaniowości drzwi wejściowych, gwarantując domownikom spokojny sen i psychiczny komfort w trakcie przebywania poza domem.

Jak w praktyce wygląda wymiana drzwi zewnętrznych?

Wymiana drzwi zewnętrznych to bardzo ważna inwestycja, dlatego też warto powierzyć ją profesjonalistom. Nowe drzwi będą bowiem warunkować estetykę budynku, ale również bezpieczeństwo i komfort  jego mieszkańców. 

Co ważne, wraz z drzwiami na ogół wymieniana jest także ościeżnica. Taka sytuacja uwarunkowana jest w znacznej mierze postępem technologicznym i systematyczną zmianą metod produkcji, co z kolei ogranicza możliwość dokupienia poszczególnych komponentów, jak zamki czy zawiasy. Cena takiej usługi uzależniona będzie z kolei od kilku istotnych czynników, w tym m.in. od rodzaju drzwi i ich wymiarów, a także od oferty, przygotowanej dla klientów przez wybraną firmę montażową drzwi.