Menu

Jak odpowiednio ocieplić poddasze naszego domu?

4 marca, 2021 - Biznes
Jak odpowiednio ocieplić poddasze naszego domu?

Właściwe ocieplenie budynku z pewnością przekłada się na oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie, bez względu na to czy ogrzewamy dom gazem, węglem czy też piecem wykorzystującym inny rodzaj opału.

Odpowiednia izolacja pozwoli na zmniejszenie rachunków. Oczywiście musimy pamiętać aby właściwie ocieplić wszystkie elementy naszego domu, zarówno ściany jak i poddasze, obecnie do dyspozycji mamy wiele nowoczesnych technologii takich jak na przykład pianka poliuretanowa, która doskonale izoluje poddasze, ma możliwość odpowiedniego wypełnienia nawet bardzo nietypowych konstrukcji dachowych.

Jak odpowiednio ocieplić poddasze naszego domu?

Ocieplanie poddaszy w Białymstoku z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Obecnie w całej Polsce możemy znaleźć specjalistycznej firmy które zadbają o to aby nasz budynek został ocieplony w sposób profesjonalny, znajdziemy także firmy zajmujące się wykończeniami i ocieplaniem budynków w Białymstoku. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku ścian będziemy najczęściej stosowali styropian, o grubości kilkudziesięciu centymetrów. W wielu przypadkach optymalna może być grubość od 20 do 30 cm jednak coraz więcej osób decyduje się na grubsze ocieplenia grubości przykładowo 40 cm, które dają nam lepsze zabezpieczenie przed niskimi temperaturami.

W zależności od tego który element naszego budynku będziemy chcieli ocieplić, możemy zastosować różne techniki, w przypadku dachów i różnego rodzaju skosów które występują na naszym poddaszu doskonale sprawdzi się pianka, Jest to dość szybka metoda, dzięki specjalnym agregatom może zostać ona rozprowadzona na powierzchni standardowego dachu na domu jednorodzinnym w ciągu jednego dnia roboczego. Szczególnie w przypadku poddasza należy pamiętać o tym iż elementy ociepleniowe muszą posiadać także możliwość odpowiedni izolacji, nie możemy dopuścić aby woda przenikała przez warstwę folii czy też papy która znajduje się pod dachówką.

Z pewnością firmy które prowadzą ocieplanie poddaszy w Białymstoku i okolicach z pewnością będą mogły nam doradzić jaką warstwę izolacji zastosować przy określonym rodzaju poddasza. Oczywiście należy pamiętać aby ocieplenie zostało wykonane na etapie przed ułożeniem dachówki. Podczas układania warstwy wierzchniej należy zwrócić uwagę aby nie uszkodzić w żaden sposób warstwy izolacyjnej.