Menu

Jak pozyskać pieniądze dla przedsiębiorstwa?

29 sierpnia, 2021 - Biznes
Jak pozyskać pieniądze dla przedsiębiorstwa?

Obecnie wielu gałęzi gospodarki nadal odczuwa sytuację związaną z koronawirusem, zwłaszcza w przypadku firm gastronomicznych, restauracji zauważamy że firmy borykały się z trudnościami, ponieważ przez pewien okres czasu nie mogły w pełni funkcjonować.

Dlatego też mogą posiadać wiele zobowiązań związanych z płatnościami na rzecz organów takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, mogą także zalegać z płatnościami za czynsz. Dlatego też poszukują korzystnego finansowania.

Jak pozyskać pieniądze dla przedsiębiorstwa?

Celowe finansowanie firm

Naturalnie firmy udzielające kredytów obecnie oferują pożyczki na bardzo preferencyjnych warunkach, dzięki temu firmy które borykają się od dłuższego czasu z problemami mogą uzyskać dodatkowe dofinansowanie. Dzięki temu można spłacić wiele różnego rodzaju zobowiązań, warto pamiętać iż w przypadku kiedy zalegamy do Urzędu Skarbowego też ZUS-u będziemy mieli problem przykładowo w przypadku przetargów, pozyskania zleceń. Dlatego też uporanie się z problemami finansowymi może bardzo pozytywnie odbyć się na kondycji całej firmy.

Można uzyskać kredyt celowy na spłatę, w tym przypadku możemy przy mniejszej kwocie uzyskać kredyt na podstawie oświadczenia, podając kwotę którą zalegamy do zakładu ubezpieczeń społecznych. Wówczas bank czy inna instytucja finansowa może spłacić bezpośrednio nasze zaległości w ZUS-ie. Oczywiście będzie to duża pomoc dla firm która pieniądze mogą ulokować w innych obszarach, przykładowo zainwestować w nowy sprzęt, inwestować w rozwój firmy. W przypadku tego rodzaju finansowania należy przedstawić dokumenty związane z prowadzoną działalnością, będzie to dokumentacja związana z CIT lub też PIT. Dodatkowo także często banki proszą o wyciąg z konta firmowego za okres ostatnich trzech lub sześć miesięcy.

Obecnie także instytucje pozabankowe chętnie oferują interesujące finansowanie firm gdańsk jest miastem gdzie możemy liczyć na różnego rodzaju pożyczki, kredyty dla przedsiębiorstw. Dzięki nim można odbudować pozycję firmy na rynku, pozyskać nowych klientów.