Menu

Program do mailingu a tworzenie newsletterów działu kadr

6 lipca, 2021 - Biznes
Program do mailingu a tworzenie newsletterów działu kadr

Wewnętrzny newsletter firmowy jest nie tylko medium komunikacyjnym, ale służy również do łączenia różnych zespołów i działów. Newslettery wewnętrzne działu kadr to przydatne narzędzia do nagradzania poszczególnych osób i grup za ich wkład oraz wzmacniania ducha zespołu.

Pisanie newslettera HR wymaga koncentracji i wysiłku. Zachęcenie przeczytania newslettera jest nie lada wyzwaniem, ponieważ już i tak spędzają oni zbyt wiele czasu w swojej skrzynce pocztowej. Jak sprawić, by pracownicy przeczytali jeszcze jeden e-mail wysłany od Ciebie?

Z pewnością wymaga to starannego planowania i zrozumienia, co Twoi współpracownicy chcą czytać. Program do mailingu ułatwi Ci planowanie strategii takiej kampanii.

Co to jest newsletter wewnętrzny?

Jest to newsletter, który prezentuje nowości, ogłoszenia i inne istotne informacje, które Twój zespół powinien znać. Szczerze mówiąc, maile informacyjne Twojej firmy nie muszą wyglądać zbytnio inaczej niż te, które wysyłasz do klientów.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje wewnętrznego newslettera?

Jeśli jesteś odpowiedzialny za zasoby ludzkie, to na pewno wiesz, jak ważna jest komunikacja, a e-mail jest prawdopodobnie najlepszym kanałem, jaki możesz znaleźć. Program do newsletterów pomoże stworzyć dobrej strategii mailingowej w Twojej firmie. Istnieją jednak setki innych korzyści płynących z posiadania firmowego newslettera. Oto kilka powodów:

Zasoby ludzkie są istotne dla Twojej firmy. HR łączy ludzi i ułatwia informowanie wszystkich w tym samym czasie. Jeśli zrobisz z tego nawyk, to Twoi pracownicy będą sprawdzać i czekać na newslettery od Ciebie.