Menu

Jedz świeższe jedzenie, uprawiając własny ogród organiczny

20 maja, 2020 - Blog
Jedz świeższe jedzenie, uprawiając własny ogród organiczny

Utrzymanie zadbanego i pięknego ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, ale jeśli znasz właściwe ruchy, jest to łatwiejsze niż myślisz.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak dbać o szczęście i zdrowie Twojego ogrodu. Przy odpowiedniej wiedzy Twój ogród będzie najlepszy w całej okolicy!Kiedy sezon warzywny dobiegnie końca, jeśli to możliwe, wyhoduj plony z ramion. Owoce takie jak truskawki czy maliny owocują bardzo wcześnie lub bardzo późno w sezonie przed lub po przejęciu upraw warzyw letnich i można je sadzić. Maliny można sadzić, aby owocowały jesienią, a truskawki można sadzić, aby owocowały na wiosnę.Uprawa pryzm kompostowych to świetna alternatywa dla zakupu tradycyjnego nawozu. Sterty kompostu składają się z materiału organicznego, który powoli ulega degradacji, tworząc glebę bogatą w składniki odżywcze. Stanowi zarówno świetny sposób na pozbycie się skórek od bananów i innych związków organicznych, jak i dostarczanie roślinom mieszanki bogatej w azot, która będzie promować zwiększony wzrost.Pamiętaj, aby codziennie podlewać swój ogród. Bez codziennej wody Twój ogród może szybko zakwasić. Jeśli pomysł codziennego wyciągania węża jest dla ciebie zbyt trudny, rozważ zainstalowanie jakiegoś systemu zraszania. Jest to koszt, ale może zaoszczędzić wiele bólów głowy i zwrócić się dzięki zdrowym plonom!Chroń sadzonki przed mrozem w glinianych doniczkach. Wczesna wiosna to niebezpieczny czas na nowy ogród. Jedz świeższe jedzenie, uprawiając własny ogród organiczny

Chcesz jak najszybciej uruchomić swoje rośliny, aby zapewnić sobie dużo czasu na wzrost, ale pojedynczy mróz może zniszczyć Twoje kruche sadzonki.

Aby chronić swoje maleńkie rośliny przed mrozem w nocy, po prostu umieść małą, odwróconą glinianą doniczkę na każdej sadzonce. Izolują od zimna i chronią przed wiatrem.Jeśli Twój zielony kciuk zacznie więdnąć podczas tych długich zimowych miesięcy, kiedy Twój ogród jest zasypany śniegiem, dowiedz się, jak uprawiać mikrozielone, aby zapewnić sobie świeże, zdrowe sałatki, dodatki do kanapek i dodatki przez cały rok. Microgreens wymagają bardzo mało światła słonecznego i są łatwe w uprawie w pomieszczeniach. Niektóre popularne mikroziele to jarmuż, koperek, bazylia, szpinak i boćwina.Wykorzystanie naturalnych roślin może sprawić, że ogród będzie bez nakładu pracy. Wiele roślin samosiewa się i wyhoduje wieczne plony bez żadnej pracy. Dynia piżmowa, dynia i kolendra będą rosły i samosiewa nowe uprawy z roku na rok prawie bez pracy i staną się stałym elementem ogrodu. Hoduj je w miejscach takich jak pryzma kompostu lub wzdłuż ogrodzeń, aby uzyskać maksymalne rezultaty.Czasami będziesz musiał przesadzić swoje rośliny. Dobrym sposobem sprawdzenia, czy twoje rośliny wymagają ponownego przesadzenia, jest odwrócenie ich i spojrzenie na dno. Jeśli widzisz wiele korzeni, czas umieścić je w nowej doniczce. Jeśli widzisz kilka korzeni, możesz nie musieć przeszkadzać roślinie.Rozpoczynając swój ekologiczny ogród, musisz mieć pewność, że masz odpowiednie pojemniki, ponieważ pojemniki są kluczowe do przechowywania twoich roślin. Twoje pojemniki powinny mieć głębokość około dwóch lub trzech cali, aby były skuteczne. Ponadto należy upewnić się, że na dnie pojemników znajdują się otwory do odprowadzania wody.Jak wspomniano na początku artykułu, utrzymanie zdrowego i pięknego ogrodu polega na tym, co wiesz. Artykuł, który właśnie przeczytałeś, zawierał wiele wskazówek pozwalających zaoszczędzić czas, dzięki którym uzyskasz przewagę nad konkurencją. Postępuj zgodnie z podanymi radami, aby mieć najzdrowszy i najpiękniejszy ogród!