Menu

Klockami Lego bawią się nie tylko dzieci

13 września, 2020 - Blog, Rozrywka
Klockami Lego bawią się nie tylko dzieci

Zabawa klockami Lego podbija serca dzieci i dorosłych. Obecnie wielu młodych rodziców dorastało bawiąc się klockami Lego i chcą przekazać tę radość swoim własnym dzieciom.

Ze wszystkimi dużymi, skomplikowanymi zestawami zawierającymi projekty z popularnych komiksów, książek, filmów i seriali telewizyjnych dostępnych w sprzedaży, wielu dorosłych nadal bawi się klockami Lego samodzielnie i łatwo można je kupować online. Kolorowe, wytrzymałe plastikowe klocki Lego można łączyć w nieskończone kombinacje ograniczone jedynie wyobraźnią. Lego po raz pierwszy pojawiło się na rynku w latach trzydziestych XX wieku, a plastikowa wersja tych klocków zadebiutowała w 1947 roku i rozwinęło się znacznie dalej poza prostego producenta zabawek. Lego organizuje konkursy robotyki, buduje parki rozrywki i uruchamia niezwykle udane serie filmów i gier wideo. Dodatkowo zabawa klockami Lego przynosi wiele różnych korzyści zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Przede wszystkim zabawki i klocki konstrukcyjne poprawiają skupienie i koncentrację. Nauczenie się, jak przez długi czas się skupić, nawet podczas robienia czegoś przyjemnego, może być dla dzieci trudną umiejętnością do opanowania. W takich chwilach często czują presję lub frustrację, ponieważ ma to związek ze szkołą lub przyziemną pracą.

Zabawa z klockami Lego daje im świetną okazję do nauczenia się, jak przez dłuższy czas skoncentrować się na jednym konkretnym zadaniu i zobaczyć rezultaty swoich działań.

To tworzy w ich umysłach pozytywne skojarzenie między skupieniem a sukcesem. Dla dorosłych złożenie zestawu Lego lub swobodna zabawa z klockami może pomóc zapomnieć o zmartwieniach i stresach dnia codziennego. Takie pozytywne skupienie na z pozoru prostej, ale wciągającej czynności, pozwala się zrelaksować i odstresować. Układanie klocków lego i innych zabawek konstrukcyjnych od najmłodszych lat zaszczepia większe poczucie świadomości przestrzennej, a także wymusza zrozumienie rozmiarów, kształtów, równowagi i symetrii. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi budowy zestawu może nauczyć dzieci, jak przełożyć obraz 2D na obiekt przestrzenny.