Menu

Łazienka, w której poczujesz się jak w tropikach. Porady aranżacyjne

26 marca, 2020 - Dom i Ogród
Łazienka, w której poczujesz się jak w tropikach. Porady aranżacyjne

Styl tropikalny w aranżacji wnętrz coraz częściej wyszukiwany jest w internecie, chociaż oficjalnie jeszcze nie zalicza się jako odrębny styl. Patrząc na jego najważniejsze elementy, można stwierdzić, że jest to wytwór eklektyczny, będący swoistym połączeniem stylu naturalnego, ekologicznego z wyspiarskim. Na co trzeba zwrócić uwagę, starając się o zaaranżowanie łazienki w taki sposób?  

 

Tropiki w łazience to fraza, która brzmi dumnie i zaciekawia. Z naturalnych powodów nie jest jednak możliwe całkowite odwzorowanie klimatów tropikalnych w łazience. Można się jednak zdecydować na pewne półśrodki, które też gwarantują świetne rezultaty! 

Na samym początku, przed wyborem armatury łazienkowej, sposobu wykończenia podłóg i ścian, warto rozeznać się w kolorystyce. W tym wypadku paleta kolorów może nie mieć końca. Liczą się proporcje i dobre dopasowanie. Z pewnością zabraknąć nie może motywów i kolorów brązowych, naturalnego drewna, jak i roślinnej zieleni. Warto dodać także odrobinę morskiego błękitu, który wraz z białą armaturą będzie wprowadzał do pomieszczenia spokój i relaksacyjną atmosferę.

Łazienka egzotyczna – prysznic, wanna, umywalka 

W łazience tropikalnej armatura łazienkowa powinna raczej umiejętnie podkreślać całość kompozycji. Z drugiej strony, jak można sprawdzić, w wielu kompozycjach poszczególne elementy wyposażenia łazienki w tym stylu aranżacyjnym będą grały pierwsze skrzypce. 

Zalecana aranżacja powinna zakładać jeden punkt położony centralnie, który będzie swoistym centrum roślinno-kwiecistego motywu. Z powodzeniem można w tym celu użyć większej wanny, która zostanie otoczona dekoracjami. Do tego celu sprawdzi się wanna akrylowa pod zabudowę (np. model Riho Still Square). W zależności od warunków metrażowych pomieszczenia można zdecydować się na wannę narożną – Besco Mini, Besco Delfina – albo dużą wannę asymetryczną Riho Doppio 180 x 130 cm. 

Z kolei wybierając prysznic, zamiast standardowej obudowy warto wyposażyć łazienkę w elegancki parawan Sea Horse, na którym będzie można zamontować kwietniki wiszące! W zakresie pozostałej armatury łazienkowej do stylu tropikalnego, egzotycznego, nadawać się będą umywalki nablatowe z bardziej minimalistycznymi formami. 

Łazienka tropikalna – gra oświetleniem 

Wielu projektantów zapomina o tym, jak ważne jest oświetlenie w łazienkach aranżowanych na styl egzotyczny. Jak wspomnieliśmy, tego typu aranżacja czerpie wiele elementów ze stylu wyspiarskiego. Wybierając oświetlenie, warto zrezygnować z nowoczesnych LED-ów. Zamiast tego doskonale sprawdzą się klasyczne lampki wiszące i lampiony. Aby dodać jeszcze więcej klimatu, warto zakupić kadzidełka i wiele świec, np. zapachowych. Takie drobne dodatki można dodać także do niewielkiej łazienki, znacznie wzbogacając cały efekt. 

 

Jak wskazują powyższe porady, łazienka w stylu tropikalnym jest ciekawą alternatywą względem innych aranżacji. Wyposażenie łazienki nie jest trudne, wiele zależy od własnej kreatywności. Dotyczy to zarówno używanych barw, konkretnych motywów naturalnych, jak i roślinności, o której nie można zapominać!