Menu

Regularny przegląd samochodu to większe bezpieczeństwo

9 marca, 2022 - Blog
Regularny przegląd samochodu to większe bezpieczeństwo

Serwis samochodowy to przegląd techniczny pojazdu przeprowadzany w określonych odstępach czasu, przynajmniej raz w roku, lub po przejechaniu przez samochód określonej liczby kilometrów.

Producent samochodu określa interwały serwisowe, tworząc harmonogram przeglądów, którego należy bezwzględnie przestrzegać.

Regularny przegląd samochodu to większe bezpieczeństwo

Podczas przeglądu technicznego można wykryć niewielkie usterki

Sama usługa przeglądu technicznego obejmuje sprawdzenie i ewentualną wymianę starzejących się części i płynów lub jej zlecenie, a także oględziny w celu sprawdzenia, czy kluczowe elementy samochodu nadal działają prawidłowo. Jest to rodzaj inspekcji prawnej mającej na celu upewnienie się, że pojazd jest bezpieczny w prowadzeniu w oparciu o ścisłą listę kontrolną poszczególnych kryteriów. Częstotliwość przeglądu zależy między innymi od tego, ile kilometrów przejedziesz w ciągu roku oraz od poziomu usług, które samochód przeszedł wcześniej.

Przegląd techniczny samochodu obejmuje zazwyczaj sprawdzenie oleju i innych płynów, filtra oleju i powietrza oraz kontrolę głównych elementów samochodu, takich jak reflektory, opony, świece zapłonowe, hamulce i wycieraczki, kontrola pod względem wycieku płynów. Kontroluje się również łożyska kół i amortyzatorów, elementy elektryczne jak alternator, akumulator i rozrusznik, układ klimatyzacji, chłodnicę, przewody płynów. Zazwyczaj przegląd techniczny wykonuje się co trzy lata w nowych modelach pojazdów, następnie co dwa lata, a później co roku

Z biegiem czasu płyn hamulcowy może ulec zanieczyszczeniu, przez co hamulce będą mniej skuteczne, więc zatrzymanie samochodu trwa dłużej, co może mieć poważne konsekwencje na drodze. Przeglądy okresowe, techniczne i rejestracyjne może wykonać autoryzowana stacja kontroli pojazdów Lublin to miasto, w którym znajdziemy profesjonalne warsztaty samochodowe. Również nieprawidłowości w kołach stwarzają dla nas poważne zagrożenie, ponieważ samochód może nagle zacząć skręcać i zjechać na sąsiedni pas ruchu powodując kolizję z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem. Zatem regularne przeglądy techniczne mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach.