Menu

Szkoła kitesurfingu w pobliżu Hurghady

2 kwietnia, 2022 - Blog
Szkoła kitesurfingu w pobliżu Hurghady

Bardzo interesującym sportem, który coraz częściej możemy uprawiać nad morzem, jest kitesurfing.

Jest to sport podobny do windsurfingu, jednak w tym przypadku siłą napędową deski jest latawiec. Osoba, która stoi na desce, trzyma w ręku drążek, który za pomocą linek połączony jest z latawcem. W ten sposób możemy wyłapać siłę wiatru, który będzie siłą napędową w kitesurfingu. Drążek może posiadać 2 lub 4 linki, które umożliwiają sterowanie latawcem w taki sposób, aby ustawić go względem siły wiatru.

Szkoła kitesurfingu w pobliżu Hurghady

Ośrodek szkoleniowy Kite El Gouna

Osoby, które uprawiają kitesurfing, muszą odpowiednio stabilizować swoją pozycję na desce, ustawiać ją odpowiednio względem fal, które mogłyby wywrócić deskę w przypadku nieprawidłowego najazdu na fale. Oczywiście będzie wymagało to dużo wprawy, obecnie możemy znaleźć wiele szkół kitesurfingu, które często ulokowane są w pobliżu ośrodków turystycznych na całym świecie. Jednym z nich jest szkoła kitesurfingu, która znajduje się niedaleko popularnej Hurghady w Egipcie. Możemy skorzystać tam z doświadczenia instruktorów, którzy mówią po polsku.

W Egipcie znajdziemy bardzo sprzyjające warunki do uprawiania tego sportu, potrzebne są płaskie plaże, odpowiednia laguna, odpowiednio ukształtowane dno morskie. Oczywiście powinna panować tam wietrzna pogoda oraz odpowiednia temperatura. W Egipcie możemy znaleźć bardzo dobre warunki, w wielu obszarach roczna statystyka wiatrowa przekracza 70% dni z silniejszym wiatrem, co daje bardzo dobre warunki do uprawiania kitesurfingu. Dzięki temu osoby początkujące będą mogły poznać ten wspaniały sport. Jeżeli udajemy się na wakacje do Egiptu do Hurghady, możemy zrobić wypad El Gouna, gdzie spróbujemy swoich sił w kitesurfingu.

Oczywiście jest to sport dla każdego, warto zwrócić uwagę, iż w ośrodku treningowym kite el gouna otrzymamy całe niezbędne wyposażenie. Nad bezpieczeństwem kursantów czuwają instruktorzy, którzy będą w pobliżu na motorówce, w przypadku jeżeli wpadniemy do wody, będą mogli nas szybko wyciągnąć. Oczywiście jest to miejsce, gdzie możemy także liczyć na nocleg i wyżywienie, znajdziemy tutaj luksusowy hotel z basenem.