Menu

W jaki sposób laser usuwa włoskie z naszego ciała?

23 marca, 2021 - Blog
W jaki sposób laser usuwa włoskie z naszego ciała?

Dla wielu kobiet najpopularniejszą metodą usuwania włosków z naszego ciała jest depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje laser, który działa na barwnik w naszych włoskach.

W tym przypadku zachodzi reakcja zamiany światła w energię termiczną która uszkadza cebulkę włosa. Trzeba wiedzieć że depilacja jest skuteczna tylko w niektórych fazach wzrostu włosów, należy ją stosować w fazie wzrostu włosa. W różnych partiach naszego ciała wzrost włosa zachodzi inaczej. Dlatego też zabieg należy powtarzać w ciągu kolejnych tygodni. Będzie to zatem cała seria zabiegów, która pozwoli osiągnąć zadowalający efekt. Wówczas redukcja włosów będzie dobrze widoczna, chociaż efekty są już zauważalne po pierwszym zabiegu. W jaki sposób laser usuwa włoskie z naszego ciała?

Jednak nie zawsze depilacja laserowa jest tak samo skuteczna, zależy od wielu czynników.

Różnice mogą zależeć od naszej cery, koloru włosów, czy też koloru skóry. Zdecydowanie najlepsze efekty zaobserwujemy osób gdzie występuje kontrast koloru między skórą a włosem, czyli wtedy kiedy jest włos ciemny a skóra jest jaśniejsza. Tego rodzaju zabiegi należy wykonywać w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, pod okiem specjalisty. Bardzo ważne jest oczywiście także nowoczesny sprzęt do depilacji laserowej, najnowocześniejsze urządzenia są bardzo skuteczne oraz co bardzo ważne jest to zabieg bardzo wygodny i lubiany ponieważ jest dość szybki, i nie wymaga zbyt dużo czasu. W zależności od miejsca depilacja może trwać od 20 do 60 minut. Oczywiście przed zabiegiem należy trzymać się pewnych zasad, na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, a także stosować niektórych maści zawierających witaminę A i C. Ponieważ mogą spowodować one przebarwienia na skórze, wówczas efekt depilacji nie będzie zadowalający. Kiedy będziemy poszukiwali gabinetu, warto sprawdzić oferty w internecie. Szybko znajdziemy gabinet kosmetyczny, który wykonuje tego rodzaju zabiegi. Więcej na temat depilacji laserowej można przeczytać na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lodz/, o jej skuteczności przekonało się już wiele naszych pacjentek.