Menu

Własne mieszkania – pewna inwestycja w przyszłość.

19 września, 2019 - Mieszkanie
Własne mieszkania – pewna inwestycja w przyszłość.

Wiele młodych par poszukuje mieszkania, najczęściej kupowane są mieszkania dwupokojowe, ponieważ spełniają one podstawowe wymagania kupujących jak również nie są najdroższe.

Ale również zainteresowanie kupujących wzbudzają kawalerki, które kupują najczęściej osoby samotne. Rośnie również zainteresowanie kredytami, na zakup nieruchomości, bardzo często młodych ludzi, nie stać jest na sfinansowanie zakupu własnej nieruchomości, dlatego decydują się na kredyt. Bardzo często kret na mieszkanie, można wziąć na kilkadziesiąt lat. Jest to duże obciążenie którego boi się wiele osób, jednak jest to lepszy pomysł, niż wynajmowanie mieszkania, które gdzie za wynajem czasem musimy płacić ratę, odpowiadającą racie kredytowej. W takiej sytuacji, kredyt jest zdecydowanie korzystniejszą formą finansowania, miejsca zamieszkania. Warto również przy zakupie zwrócić uwagę na stan mieszkania, i czy warto będzie w nie inwestować, więc może zakupić mieszkanie już odremontowane. Obecnie firmy deweloperskie jak również spółdzielnie obserwują fakt, że ludzie nie są już w stanie więcej zapłacić za mieszkanie. W największych miastach ceny mieszkań na wtórnym rynku nadal rosną, ale są to wyceny zamieszczane w ogłoszeniach sprzedaży. Jednak transakcyjne ceny mieszkań zaczynają powoli spadać w dół.

Najlepiej widać to w przypadku Warszawy oraz Łodzi, gdzie zapał kupujących bardzo ostatnio osłabł. Trzeba wspomnieć że, jeszcze kilka miesięcy temu ogłoszenia sprzedaży mieszkania znikały w ciągu kilku dni. Najczęściej kupowane są mniejsze zwłaszcza mieszkania, a więc kawalerki, oraz mieszkania dwupokojowe. Obecnie ze względu na dosyć wyśrubowane ceny sprzedający mają problemy ze sprzedażą swoich nieruchomości. Kupujący wolą wstrzymać się z decyzją, i poczekać, niż teraz płacić bardzo duże sumy za mieszkania. Zatem warto zdecydować się na zakup mieszkania lublin jak również inne miasta mogą zaoferować wiele atrakcyjnych lokalizacji w których możemy zakupi mieszkanie.