Menu

Zalety tradycyjnego laptopa w porównaniu z laptopem 2 w 1

3 stycznia, 2020 - Blog
Zalety tradycyjnego laptopa w porównaniu z laptopem 2 w 1

Jeśli kupujesz laptopa do gier, który wymaga wysokiej wydajności, to tradycyjny laptop jest bardziej preferowanym wyborem niż laptop 2 w 1. Wynika to z faktu, że urządzenia hybrydowe są przeznaczone wyłącznie do pracy i są dobre w obsłudze zadań multimedialnych.

Tradycyjne laptopy wyposażone są w bardzo wydajny procesor, który jest wyposażony w wiele kart graficznych, co czyni je idealnym urządzeniem do grania. Chociaż kompaktowy rozmiar jest uważany za mocną zaletę laptopów 2 w 1, jest również uważany za jedno z ograniczeń. Duży ekran tradycyjnych laptopów oferuje lepsze wrażenia wizualne, co jest trudne do osiągnięcia przy użyciu laptopów dwa w jednym Tak więc, jeśli planujesz spędzić kilka godzin przy swoim urządzeniu, znajdziesz tradycyjne laptopy jako całkiem przydatne w porównaniu z laptopami 2 w 1. Ze względu na niewielkie rozmiary klawiatura laptopa tego rodzaju nie jest tak duża jak w tradycyjnych laptopach. Oznacza to, że nie będzie dostępna klawiatura numeryczna i musisz iść na kompromis z niską funkcjonalnością konwencjonalnych laptopów. W większości przypadków obsługa klawiatury laptopa hybrydowego jest dość męcząca, gdy zrobisz kilka literówek podczas pisania na klawiaturze, co prowadzi do całkowitego dyskomfortu. Nie dotyczy to tradycyjnych laptopów, które oferują wystarczającą ilość miejsca na klawiaturach dla wszystkich klawiszy funkcyjnych i można nimi łatwo zarządzać bez popełniania błędów pisarskich.

Tradycyjne laptopy są uważane za bardziej wydajne niż jakiekolwiek inne urządzenie hybrydowe dostępne na rynku. Większość z nich jest wyposażona w większe procesory, które mogą natychmiast uruchamiać wszystkie widżety i aplikacje bez wpływu na żywotność baterii. Nie dotyczy to laptopów dwa w jednym, które mają ograniczenia procesorowe. Jeśli chodzi o moc i szybkość grafiki, konwencjonalny laptop ma także przewagę nad innymi urządzeniami. Mogą dość skutecznie radzić sobie z intensywnymi zadaniami, takimi jak zarządzanie grafiką 3D, czego nie ma w przypadku laptopów 2 w 1. Poza tym tradycyjne laptopy znane są z wielozadaniowości, z którą laptopy 2 w 1 mają problemy. Wbudowana karta multimedialna to pamięć flash to ta sama technologia, co stosowana w kartach pamięci, która jest podłączona do płyty głównej urządzenia. Pamięć eMMC jest najczęściej używana na tabletach, ale jest dostępna na niektórych laptopach, urządzeniach typu dwa w jedym i Chromebookach. Jest to świetne rozwiązanie dla mniejszych urządzeń, chociaż nie zapewnia korzyści w zakresie pojemności i wydajności, jakie oferują inne urządzenia pamięci masowej. Rozmiar ekranu to świetny sposób na szybkie zawężenie możliwości wyboru nowego laptopa. Do niedawna najpopularniejszy rozmiar laptopa wynosił 15,6 cala.

Obecnie popularność mniejszych laptopów rośnie, ponieważ postęp technologiczny oznacza, że nie trzeba rezygnować z wydajności dla bardziej przenośnego urządzenia. Jeśli chcesz mieć idealne połączenie przenośności i widoczności, laptop z 14 calowym ekranem jest idealny. Mniejsze ekrany, takie jak 10 lub 12 calowe, są jeszcze łatwiejsze do przenoszenia i lżejsze, ale mogą być zbyt małe, jeśli spędzasz dużo czasu na pisaniu dokumentów lub przeglądaniu arkuszy kalkulacyjnych. Laptopy z ekranami 15 calowymi są najpopularniejsze i są świetne, jeśli spędzasz więcej czasu przy biurku niż w podróży. Największy dostępny dla zwykłego użytkownika dziś ekran to 17,3 cala przekątnej. Podczas gdy laptopy o tym rozmiarze ekranu mogą być trudne do noszenia, oferują wyraźny widok zawartości i świetnie nadają się do multimediów. Ekrany Full HD (1080p) mają większą liczbę pikseli, niż ekrany o standardowej rozdzielczości. Dzięki temu mogą wyświetlać znacznie więcej szczegółów, co czyni je idealnymi do oglądania filmów i grania. Nawet codzienne zajęcia, takie jak przeglądanie stron internetowych i pisanie esejów, wymagają korzystania z ostrzejszego obrazu i większej ilości szczegółów, więc jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu na swoim laptopie, ekran Full HD jest tego wart. Na stronie https://vobis.pl/laptopy/notebooki/acer znajdziesz wiele modeli laptopów w korzystnych cenach.