Menu

Doskonałe porady dotyczące masażu, które każdy może zrobić

8 września, 2019 - Blog
Doskonałe porady dotyczące masażu, które każdy może zrobić

Jak myślisz, dokąd wysłałbyś swojego partnera, aby uzyskać najlepszy masaż? Dlaczego po prostu nie zrobisz tego sam? Dostępnych jest wiele technik i strategii, które mogą sprawić, że twoje ręce będą tymi, których potrzebuje twój partner.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wykonywaniu najlepszych masaży.Jedną z doskonałych technik masażu, które możesz zrobić dla swojego partnera, jest grabienie. Grabienie oznacza, że ​​rozkładasz ręce i opuszkami palców grabisz jedną stronę pleców tuż za kręgosłup, podczas gdy drugą ręką grabisz drugą stronę.Jeśli chcesz wykonać szybki masaż, rozważ skupienie się tylko na stopach. Stopy oferują niewielką powierzchnię do masażu, która zawiera wiele korzyści. Stopy mają wiele nerwów i punktów nacisku i utrzymują ciężar całego ciała przez cały dzień. Poświęć piętnaście minut na masowanie stóp i poczuj różnicę, jaką daje.Jeśli cierpisz na bóle pleców, a tradycyjne masaże pleców nie łagodzą bólu, wypróbuj masaż dłoni. Mocno wciśnij w mięsisty obszar między kciukiem a palcem wskazującym i delikatnie masuj. Ten rodzaj masażu jest szczególnie skuteczny przy skurczach mięśni i naciągniętych mięśniach.Zaplanuj swoje masaże mądrze. Jeśli po masażu zwykle robisz się senny, powinieneś unikać robienia go przed pójściem do pracy. Jeśli jednak masaże pomogą Ci zdobyć trochę energii, nie wahaj się zaplanować masażu, zanim będziesz musiał przejść przez stresujący dzień w pracy.Używając olejku do masażu, przed nałożeniem go na plecy, najpierw umieść go w dłoniach. Jeśli nałożysz olejek bezpośrednio na partnera, olejek może być zaskakująco zimny i zaskoczyć osobę. To nie jest rodzaj reakcji, jakiej oczekujesz od masażu. Zamiast tego umieść olejek w dłoniach i rozgrzej go, pocierając dłonie. Dzięki temu olej będzie miał idealną temperaturę do użycia.Postaraj się zachować rozmowę po masażu. Doskonałe porady dotyczące masażu, które każdy może zrobić

Możesz pokochać rozmowy ze swoim masażystą, ale rozmowa podczas masażu nie pozwala Ci się w pełni zrelaksować.

W rzeczywistości może to spowodować napięcie niektórych mięśni, co jeszcze bardziej utrudni pracę terapeuty. Mów jednak o swoich potrzebach — jeśli w pokoju jest zbyt zimno, muzyka jest zbyt głośna lub jest to inny czynnik, który nie pozwala Ci zatopić się w głębokim relaksie.Znalezienie odpowiedniego terapeuty jest bardzo ważne, jeśli chodzi o masaże. Nie chcesz odwiedzać niedoświadczonego lub nieudolnego terapeuty, który może wyrządzić Ci więcej szkody niż pożytku. Zapytaj znajomych lub rodzinę, czy znają dobry w Twojej okolicy, lub poszukaj recenzji w Internecie.Jeśli odczuwasz bóle brzucha, pomocne może być masowanie brzucha. Po zjedzeniu posiłku należy pocierać dłonie zgodnie z ruchem wskazówek zegara o brzuch. Powinno to wspomóc proces trawienia. Upewnij się, że jesteś tak delikatny, jak tylko możesz. Unikaj wywierania dużego nacisku na żołądek, dopóki trawienie nie zostanie zakończone.Po jedzeniu potrzyj brzuch. Tak, pocieraj brzuch po jedzeniu. Jeśli zrobisz to poprawnie, wspomożesz proces trawienia. Po prostu pocieraj brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pomaga to w sprawnym trawieniu.Czas uświadomić sobie, że jesteś gotowy na wspaniałe masaże. Nie wątp w to, co wiesz, a zamiast tego wypróbuj techniki. Już nie będziesz czuł się zagubiony, gdy użyjesz rąk, aby wykonać najlepszy masaż. Pamiętaj, że przeczytałeś i kontynuuj uczenie się więcej, gdy zadziwisz swojego partnera.