Menu

Dziewczynki w różnym wieku uwielbiają bawić się lalkami Barbie

1 marca, 2021 - Handel
Dziewczynki w różnym wieku uwielbiają bawić się lalkami Barbie

Zabawa lalkami przynosi wiele korzyści dzieciom, istnieją również dowody naukowe, które to potwierdzają.

Zabawa lalkami aktywuje obszary mózgu, które pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności społeczne, takie jak empatia. Aktywacja mózgu, która rozwija empatię, jest widoczna nawet wtedy, gdy dziecko bawi się samodzielnie lalkami. Empatia jest ważnym wskaźnikiem przyszłych sukcesów dzieci. Pozwala ona zrozumieć inne punkty widzenia, pomagając być w przyszłości lepszymi współpracownikami, liderami i rodzicami. Dzięki empatii mamy udane relacje z innymi osobami i umiejętności rozwiązywania konfliktów. Wielu rodziców obawia się, jak dystans społeczny może wpłynąć na interakcje ich dzieci z innymi. Dziewczynki w różnym wieku uwielbiają bawić się lalkami Barbie

Zachęcanie do zabawy pomaga dzieciom rozwijać umiejętności potrzebne do poruszania się w ciągle zmieniającym się świecie z ufnością i współczuciem.

Jeszcze kilka lat temu dziewczynki w wieku 12 lat bawiły się lalkami Barbie z przyjaciółkami, samochodami, domami i innymi akcesoriami dołączanymi do zestawów. Ale gdy 12-latki stały się bardziej wyrafinowane, lalki szybko przesunęły się w dół przedziału wiekowego, dostosowując się do dzisiejszej docelowej odbiorczyni lalek Barbie w wieku od 3 do 10 lat. Jednak firma Mattel planuje oferować zróżnicowane linie lalek Barbie dla dziewcząt w różnym wieku. Takie modele lalek są dostarczane w opakowaniach bardziej stonowanych, zamiast w krzykliwym różu kojarzonym z lalkami Barbie. Lalki przeznaczone dla starszych dziewczynek noszą również inne stroje w odważnym stylu, który chciałoby nosić wiele nastolatków, jak futrzane kurtki, puszyste płaszcze buty na platformie, biżuteria i spodnie z imitacji skóry. Znajdziemy również lalki Barbie uprawiające jogę, wróżki, syrenki, jednorożce, księżniczki w pięknych sukniach, a także lalki z wieloma ubraniami i dodatkami w zestawach, które można przebierać wedle uznania. Możemy dostosować zestawy i modele lalek barbie do wieku dziecka, ponieważ starszym dziewczynkom z pewnością spodobają się bardziej rozbudowane akcesoria, niż ich młodszym siostrom.