Menu

Jak powstają obrazy na szkle?

27 listopada, 2020 - Biznes
Jak powstają obrazy na szkle?

Obecnie coraz więcej form oferuje nadruki na szkle.

Dzięki nim mogą powstawać różnego rodzaju obrazy na taflach szkła. Jednak można także drukować na różnego rodzaju niepłaskich powierzchniach. Druk cyfrowy jest preferowaną metodą drukowania na produktach szklanych, takich jak kufle, okrągłe słoiki, kieliszki do wina, świeczniki i nie tylko. Jedną z największych zalet druku cyfrowego na wyrobach szklanych jest możliwość reprodukcji pełno kolorowej, bezszwowej grafiki i zdjęć. Istnieje wiele cyfrowych drukarek cylindrycznych, które mogą obsługiwać wszystko, od produkcji długoseryjnej do druku niewielkich serii. Dlatego też obecnie firmach poligraficznych możemy zamawiać krótsze serie w atrakcyjnych cenach. Decyzja o wyborze maszyny będzie w dużym stopniu zależała od potrzeb produkcyjnych, wymagań projektowych i budżetu. Komputer dostarczony z drukarką cyfrową przechowuje zmienne dane, co pozwala na dostosowywanie z jednego elementu do drugiego bez spowalniania procesu drukowania. Jak powstają obrazy na szkle?

Gotowy rezultat zazwyczaj nie jest tak trwały, jak tradycyjne metody jednak przyczepność i odporność na ścieranie można znacznie poprawić stosując grunty i środki do obróbki wstępnej.

Druk na szkle to możliwość trwałego odtworzenia dowolnego obrazu cyfrowego na szkle. Oznacza to, że można łatwo dostosować przestrzeń w funkcjonalny sposób, gdzie możesz stworzyć ilustrację, imitację tekstury, geometryczne i abstrakcyjne wzory, a nawet fotografię na tafli szkła, którą można łatwo zainstalować. Drukowanie na szkle obejmuje zasadniczo trzy główne etapy. Jest to konwersja pliku obrazu, kiedy oprogramowanie konwertuje plik obrazu na język zrozumiały dla drukarki. W ten sposób drukarka wie, gdzie upuścić atrament na szybę, aby dokładnie odwzorować plik obrazu cyfrowego i dopasować kolorystykę. Atrament ceramiczny używany do drukowania trwale stapia się z płaską taflą szkła po przejściu przez piec. Obecnie tego rodzaju techniki zdobywają coraz większą popularność ze względu na walory dekoracyjne i przystępne ceny. Kiedy interesuje nas wysokiej jakości grafika na szkle Glass House dostarczy nam tego rodzaju produkty.