Menu

Jak skutecznie schudnąć – połączenie diety i suplementów

3 grudnia, 2020 - Blog
Jak skutecznie schudnąć – połączenie diety i suplementów

Diety o niskiej zawartości węglowodanów są jedną z najpopularniejszych diet odchudzających, zwłaszcza jeśli chodzi o szybką utratę wagi.

Ponieważ przez większość rezygnacji z tych składników odżywczych szybko prowadzi do widocznego sukcesu. Dwa do trzech kilogramów tygodniowo z pewnością może zniknąć, jeśli w rzeczywistości pominięto głównie węglowodany w jakiejkolwiek formie – więc nie ma chleba ani bułek, nie ma ciasta, makaronu, pizzy, ryżu i ziemniaków. Mięso, produkty mleczne, warzywa i jajka są prawie nieograniczone, dzięki czemu nasza dieta będzie bardzo zdrowa. Ważne jest to, że istnieją różne formy niskowęglowodanowe – na przykład pierwsza, oryginalna dieta niskowęglowodanowa (dieta Atkinsa) opiera się głównie na dużej proporcji produktów pochodzenia zwierzęcego. Inne nowoczesne warianty diety niskowęglowodanowej łączą warzywa, rośliny strączkowe, orzechy, grzyby, owoce i wysokiej jakości oleje roślinne z mięsem, rybami i produktami mlecznymi. Węglowodany, takie jak ryż, ziemniaki, makaron i chleb pełnoziarnisty to tylko małe przystawki. Cukier jest również zredukowany.

Jak skutecznie schudnąć – połączenie diety i suplementów

Ogólnie rzecz biorąc, ta forma niskowęglowodanowa obejmuje zdrowe odżywianie.

Inaczej jest jednak w przypadku Low Carb w jego oryginalnej formie – z dużą ilością białka zwierzęcego i tłuszczu, ale z niewielką ilością pokarmu roślinnego. Warto pamiętać iż węglowodany są nie do pobicia pod względem efektu sycącego – ziemniaki i chleb najszybciej sprawią u nasz uczucie sytości, podobnie jak makaron. Wiele osób oprócz samej diety decyduje się także na tabletki na odchudzanie ranking, które skutecznie wspomogą cały proces. Oczywiście same tabletki nie dadzą pożądanych efektów, powinniśmy połączyć je także z ćwiczeniami, oraz oczywiście odpowiednią dietą. Dobór tabletek na odchudzanie warto przedyskutować z dietetykiem, aby dobrze dobrać ilość spożywanych tabletek. Oczywiście ich ilość będzie zależała od naszej wagi, warto także brać pod uwagę przeciwwskazania zdrowotne.