Menu

Kupujemy huśtawkę do ogrodu

15 marca, 2020 - Blog
Kupujemy huśtawkę do ogrodu

Huśtawki ogrodowe są ostatnio bardzo popularnymi meblami ogrodowymi. Duże i wygodne, często może się na nich pomieścić cała rodzina. Huśtawka ogrodowa może z powodzeniem służyć przez kilka sezonów.

W związku z tym warto wybrać najlepszy produkt, który będzie odpowiednio trwały i wytrzymały. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Tworzywo z jakiego wykonana została huśtawka

Najpopularniejsze są huśtawki ogrodowe drewniane oraz metalowe. I jedne, i drugie modele potrzebują odpowiedniej konserwacji. Ponieważ meble ogrodowe narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne należy zwrócić uwagę na jakość tworzywa. Modele drewniane potrzebują impregnacji, aby nie próchniały. Natomiast huśtawki stalowe powinny być wykonane z solidnego metalu pokrytego warstwą cynkową, aby nie ulegały korozji.

huśtawki ogrodowe w sklepie Edinos
Siedzisko huśtawki

Ważne jest, aby huśtawka była dla nas jak najbardziej wygodna. Jeśli nie decydujemy się na model drewniany warto wybrać taką huśtawkę stalową, która posiada miękką i wygodną poduszkę na siedzisku oraz oparciu. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie rozsiąść się na huśtawce, a nawet położyć.

Ograniczenia wagoweSzczególnie przy wyborze huśtawki wieloosobowej należy zwrócić uwagę na ograniczenia wagowe. Najpopularniejsze ograniczenia wagowe to do 100 kilogramów w przypadku modelu jednoosobowego oraz do 300 kilogramów w przypadku modeli wieloosobowych. Oczywiście nie jest tak, że jeśli przekroczymy tą wagę o 1 czy 2 kg to huśtawka od razu się zerwie, lecz w takiej sytuacji huśtawka może szybciej się zepsuć.

Sposób montażu huśtawki

Do wyboru mamy modele podwieszane oraz wolnostojące. Ciekawą ofertę takich huśtawek do ogrodu znaleźliśmy na stronie sklepu Edinos.