Menu

Zalety płytek drewnopodobnych w łazience

3 grudnia, 2022 - Blog
Zalety płytek drewnopodobnych w łazience

Płytki imitujące drewno, które mają wszystkie zalety estetyczne podłóg drewnianych, podbiły w ostatnim czasie branżę projektowania wnętrz.

Płytki drewnopodobne wpisują się w najnowsze trendy urządzania pomieszczeń mieszkalnych czy komercyjnych, możemy je położyć zarówno na ściany, jak i na podłogi.

Zalety płytek drewnopodobnych w łazience

Płytki łazienkowe drewnopodobne

Płytki drewnopodobne są znacznie trwalsze niż tradycyjne podłogi drewniane czy z paneli. Dlatego są bardziej odpowiednie do obszarów o dużym natężeniu ruchu w domu. Płytki z efektem drewna są również mniej podatne na blaknięcie z upływem czasu, nawet jeśli są umieszczone w miejscach, w których światło słoneczne jest dość intensywne. Wszechstronne płytki drewnopodobne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i wykończeń. Możemy znaleźć płytki o wyglądzie deski czy parkietu, na przykład w jodełkę czy szachownicę.

Wodoodporność to ważna zaleta płytek o wyglądzie drewna, w szczególności warto zwrócić uwagę na płytki gresowe, które można zastosować również na zewnątrz. Płytki imitujące drewno są bardziej odpowiednie do łazienek i kuchni niż drewniane podłogi, ponieważ lepiej znoszą wilgoć i ewentualne rozlania czy zachlapania niż podłogi z drewna lub paneli. Generalnie płytki imitujące drewno mają niższy koszt w przeliczeniu na metr niż tradycyjne podłogi drewniane. Dodatkowo są łatwiejsze w układaniu i utrzymaniu w czystości, dlatego wiele osób decyduje się na położenie na swoich podłogach gresu o wyglądzie drewna.

Płytki łazienkowe drewnopodobne są dostępne w różnych stylach, z realistycznymi sękami i rowkami, będą zatem stylową alternatywą dla podłóg z prawdziwego drewna. Podłoga wyłożona takimi płytkami może stworzyć elegancki, jednolity wygląd, który emanuje współczesnym stylem. Ponadto niewielkie różnice w kolorze oraz realistyczne sęki i rowki sprawiają, że wysokiej jakości płytki z efektem drewna nie wyglądają sztucznie. Możemy zakupić płytki imitujące drewno w naturalnej kolorystyce, dostępne są również odcienie białe, szare i ciemne, dobierzemy je w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt w pomieszczeniu. Sporo ciekawych ofert dostępnych na łamach naszego sklepu Kaflando.pl.