Menu

Kwestia dostawy kwiatów

9 grudnia, 2019 - Handel
Kwestia dostawy kwiatów

Mężczyźni z całego świata znają jeden prosty sekret: jeśli chcesz zwrócić uwagę na kobietę, wyślij jej bukiet kwiatów. Ale współczesny miejski rytm jest zbyt aktywny, więc nie zawsze można osobiście przedstawić prezent. Przeszliśmy na komunikację online, przelew bankowy i dostawę wszelkich zakupów do domu. Ale w całym tym zamieszaniu innowacyjnych wynalazków nie należy zapominać o etykiecie.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie podsumowanie zasad, które powinna znać każda inteligentna osoba. Tak więc: w jakich przypadkach konieczne jest osobiste wręczenie bukietu kwiatów, a w którym można go przekazać za pomocą kuriera? A jak postępować w konkretnym przypadku?

Jak prezentować kwiaty?

Istnieje kilka podstawowych zasad regulujących proces dostarczania bukietu:

trzymaj kwiaty w lewej ręce. Zachowaj odpowiedni dla uścisku dłoni lub uścisków, jeśli pozwala na to twój związek.

Jeśli bukiet jest masywny, przytrzymaj go, przekazując w ręce odbiorcy. Jeśli jest to kobieta, możesz zaoferować jej, aby przyniosła bukiet do wazonu. Niemniej jednak upewnij się, że etap dostawy zakończył się powodzeniem, a odbiorca trzymał bukiet w dłoniach przez co najmniej kilka sekund.

Kwiaty dają po gratulacjach. Najpierw wypowiedz wszystkie słowa, które przygotowałeś w swoich myślach. I dopiero po zakończeniu zdania – podaj bukiet.

Jeśli odbiorcami bukietu jest para, kwiaty są zawsze przyznawane kobiecie. Mężczyzna może otrzymać prezent lub kopertę. Jeśli dawcą bukietu jest także para, mężczyzna daje bukiet.

Jest jeszcze jedna zasada prezent z doręczeniem, o której zapomina większość osób dostarczających bukiet. Przed wręczeniem kwiatów należy zawsze usunąć opakowanie – jest ono przeznaczone tylko do dokładnego transportu kompozycji.

Które kwiaty są odpowiednie?

Wybierając kolory, należy wziąć pod uwagę płeć odbiorcy. Oczywiste jest, że nie ma ścisłych zasad klasyfikacji, ale nadal: czy możesz sobie wyobrazić mężczyznę, który otrzymuje bukiet kalii lub konwalii? Z pewnością jego wyraz twarzy byłby zawstydzony. Duże pąki są bardziej odpowiednie dla przedstawicieli silniejszego seksu: goździków, róż, mieczyków, dalii i innych. Zwróć również uwagę na kolorystykę bukietu: delikatne pastelowe odcienie będą wyglądać dziwnie w dużych męskich rękach. Preferuj ciepłe kolory: żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski, fioletowy itp.

Dozwolone jest, aby kobiety dawały prawie wszystkie kwiaty. Ponadto, w przeciwieństwie do mężczyzn, płeć piękna doceni delikatne odcienie bukietu: biały, mleczny, różowy, niebieski i inne. Ale to nie znaczy, że czerwone róże nie będą odpowiednie jako prezent dla twojej bratniej duszy, mamy, siostry lub innej kobiety, która zajmuje ważne miejsce w twoim życiu.

Czy dostawa jest prawidłowa?

Innym sposobem dostarczania kwiatów jest dostawa – gdy bukiet jest dostarczany do odbiorcy za pośrednictwem kuriera. Przeważająca liczba kwiaciarni, w tym Art Flora, oferuje taką usługę w Kijowie.

Sam fakt dostarczenia nie jest sprzeczny z zasadami etykiety. Ale przed wysłaniem kwiatów musisz wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad. Po pierwsze, w składzie należy zawrzeć notatkę wskazującą nazwisko nadawcy i być może małe życzenie. Jeśli chcesz zachować anonimowość, jest to możliwe – ale tylko wtedy, gdy teraźniejszość składa się wyłącznie z kwiatów.

Po drugie, paczka musi być dokładnie zapieczętowana. Jeśli jest to bukiet, musi znajdować się w paczce, koszu lub w inny sposób chroniony przed światem zewnętrznym. Jest to konieczne, aby odbiorca z przyjemnością przyjął prezent z rąk nieznajomego.

Przestrzegając tych prostych zasad, na pewno będziesz w stanie trafić odbiorcę dobrymi manierami. Jakiego wyboru dokonasz – prezenty z dostawą do domu lub dostawa osobiście?