Menu

Dlaczego maty dezynfekcyjne są tak bardzo istotne?

6 kwietnia, 2021 - Handel
Dlaczego maty dezynfekcyjne są tak bardzo istotne?

Obecnie praktycznie w każdym miejscu publicznym wzmożenie dbamy o czystość, a przede wszystkim dezynfekcję dłoni.

To właśnie poprzez nieodpowiedzialne podejście ludzi możemy zostać świadkami szybko rozprzestrzeniającej się zarazy. W miejscach w których bardzo mocno zwraca się uwagę na poziom dezynfekcji, takich jak zakłady produkujące żywność, specjalistyczne szpitale, używa się dodatkowo pewnego rozwiązania mającego na celu dezynfekcję podeszwy obuwia osób wchodzących na teren danego zakładu. Mowa tutaj oczywiście o matach dezynfekcyjnych, które dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu na terenie całej placówki (w każdym wejściu i wyjściu do budynku) są w stanie znacząco zminimalizować pojawienie się niepożądanych drobnoustrojów na terenie placówki.

Dlaczego maty dezynfekcyjne są tak bardzo istotne?

Dodatkowo jeśli istnieje taka potrzeba zakłady produkcyjne stosują specjalne maty dezynfekcyjne dla pojazdów, dzięki którym koła tychże pojazdów również zostaną odpowiednio zdezynfekowane.

Warto wspomnieć o tym, że to właśnie na ziemi znajduje się najwięcej zarazków. Kontakt obuwia z powierzchnią taką jak chodniki, drogi, podłogi jest zwyczajnie nieunikniony, dlatego też zastosowanie mat dezynfekcyjnych jest bardzo skuteczną metodą na to, by skutecznie zdezynfekować powierzchnię obuwia osoby wchodzącej z zewnątrz do danego budynku, w którym reżim sanitarny musi być zachowany na najwyższym poziomie. Możemy rozróżnić dwa typy mat dezynfekcyjnych, maty przechodnie i przejezdne. Wspominaliśmy zarówno już o tych dwóch typach mat dezynfekcyjnych – przechodnie są przeznaczone do dezynfekowania obuwia, natomiast maty przejezdne przeznaczone są dla pojazdów wjeżdżających na teren danej placówki. W zależności do tego jaki środek dezynfekujący zastosujemy do nasączenia maty, warto pamiętać, o tym, że kontakt z powierzchnią dezynfekowaną może wymagać nieco więcej czasu. maty dezynfekcyjne to świetnie rozwiązanie dla wszystkich firm, które skutecznie chcą zminimalizować ryzyko „wniesienia” zarazków na teren zakładu.