Menu

Miej bezpieczny dom, korzystając z tych wskazówek

7 kwietnia, 2020 - Blog
Miej bezpieczny dom, korzystając z tych wskazówek

Prawdopodobnie znasz kogoś, kto padł ofiarą włamania do domu.

Zwracanie większej uwagi na bezpieczeństwo w domu nigdy nie jest złym pomysłem. Włamanie do domu może nastąpić w każdym miejscu. W tym artykule omówiono strategie zwiększania bezpieczeństwa Twojego domu.Przycinaj żywopłoty i roślinność oraz trzymaj je z dala od drzwi i okien. Duże krzewy mogą wyglądać ładnie, ale stanowią łatwą osłonę dla potencjalnych najeźdźców do domu. Jeśli możesz, postaraj się, aby otwarty teren całkowicie otaczał obwód domu, a jeśli masz roślinność, dobrze je przycinaj.Wyłącz dzwonki na wszystkich telefonach, jeśli nie będzie Cię przez dłuższy czas. Kiedy włamywacze słyszą telefony dzwoniące przez dłuższy czas w domu, wiedzą, że nie ma nikogo, kto mógłby odebrać.Upewnij się, że odłączyłeś wszystkie urządzenia, które mogą spowodować zagrożenie pożarowe po ich zakończeniu. Żelazka, kuchenki i tostery powinny być odłączone, ponieważ prąd może płynąć z bardzo dużą szybkością, jeśli pozostanie podłączony. Może to zapobiec pożarowi lub porażeniu prądem w twoim domu.Chroń swoje kosztowności. Niektóre typowe sposoby, aby to zrobić, to przechowywanie ich w skrytce depozytowej lub przechowywanie ich w ciężkim sejfie domowym, który jest prawie niemożliwy do przeniesienia. Upewnij się, że sejf jest ognioodporny. Możesz wykorzystać wyrzeźbioną przestrzeń w górnej części drzwi na mniejsze kosztowności. Miej bezpieczny dom, korzystając z tych wskazówek

Możesz nawet stworzyć kryjówkę w suficie akustycznym, usuwając płytkę i przywracając ją czymś w rodzaju zapięć magnetycznych.

Upewnij się, że ta metoda nie pozostawia odcisków palców.Zmiana naszych zamków to pierwszy krok do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. W miarę upływu czasu klucze trafiają w niepowołane ręce. Nie kosztuje to dużo i zwykle pojawiają się w ciągu jednego dnia.Nie pozwól, aby ludzie na ulicy zobaczyli cenne przedmioty w Twoim domu. Duże okna frontowe są świetne, ale pozwalają też innym zajrzeć do domu. Jeśli masz okna wychodzące na ulicę, upewnij się, że są zakryte.Poproś sąsiada, aby obserwował Twój dom i odebrał pocztę, jeśli wybierasz się w podróż na tydzień lub dłużej. Włamywacze czasami sprawdzają, czy poczta lub gazety piętrzą się na podjeździe. Jeśli twój sąsiad dostanie je z wyprzedzeniem, wygląda na to, że jesteś w domu.Wymień zbutwiałe drewno wokół wejść. Każdy, kto chce dostać się do twojego domu, może łatwo podważyć spróchniałe drewno i wślizgnąć się do domu. Wymień go tak szybko, jak to możliwe.Obserwuj, co mówisz w mediach społecznościowych. W dobie ciągłych aktualizacji na Twitterze i Facebooku łatwo jest pobłażliwie obchodzić się z tym, co udostępniasz. Bez względu na to, jak bardzo jesteś podekscytowany nadchodzącymi wakacjami, media społecznościowe nie są miejscem, w którym możesz transmitować swoją podróż. Komuś, kto nie jest przyjacielem, zbyt łatwo jest dowiedzieć się o twoich planach, pozwalając im włamać się, gdy wie, że jesteś daleko.Jeśli wokół drzwi jest miejsce w ich ramie, wzmocnij je sklejką o grubości 0,75 cala. Jeśli drewno tego nie zrobi, spróbuj zamiast tego użyć blachy. Gdy jest luka, włamywacz może łatwo otworzyć drzwi, więc zamknij przestrzeń i upewnij się, że nikt nie będzie mógł wejść do środka.Nie myśl, że drogie domy są jedynym celem dla włamywaczy. Złodzieje atakują domy, do których łatwo można się włamać. Jeśli skorzystasz z porad wymienionych w tym artykule, możesz pomóc chronić zarówno swój dom, jak i rodzinę.