Menu

Nowoczesne metody walki z krzywizną uzębienia i zgryzu

18 lutego, 2023 - Blog
Nowoczesne metody walki z krzywizną uzębienia i zgryzu

Krzywizna zgryzu oraz zębów jest dość częstym problemem pojawiającym się u wielu ludzi.

Utrzymywanie się krzywizny wpływa niekorzystnie na atrakcyjność uśmiechu oraz dość często prowadzi do rozwoju różnych chorób czy też dolegliwości. Nikt więc nie powinien dziwić się tym, że ortodonci są niezwykle istotnymi lekarzami. Specjaliści tacy korzystają z różnych innowacyjnych oraz sprawdzonych metod likwidacji problemu krzywego zgryzu i zębów. W większości przypadków nie ma konieczności korzystania ze wsparcia chirurgów i problem można naprawić stosując odpowiednie aparaty korekcyjne.

Nowoczesne metody walki z krzywizną uzębienia i zgryzu

Rodzaje aparatów korygujących – przydatne informacje

Jeśli mowa o skutecznych metodach korekcji krzywych zębów to do tego grona należy zaliczyć różne rodzaje aparatów stałych. Ich nazwa wskazuje, że są one mocowane do zębów na cały okres leczenia i nie można ich zdjąć ani wyregulować bez pomocy lekarza. Takie aparaty bazują na różnego rodzaju łukach, gumkach, zamkach oraz pozostałych elementach poprawiających ułożenie uzębienia. Aparaty tego rodzaju są oferowane w wielu wersjach, w tym również są one tworzone z przezroczystych materiałów. Dobrym wyborem są też aparaty lingwalne, które umieszcza się po prostu po stronie wewnętrznej zębów i dzięki temu nie widać ich na zewnątrz.

Wiele schorzeń i wad zgryzu można korygować dzięki stosowaniu specjalnych, wysokiej jakości aparatów ruchomych. W tym przypadku mamy do czynienia z elementami, które można zakładać i zdejmować w dowolnej chwili bez potrzeby korzystania ze wsparcia lekarza. Umożliwiają one korygowanie uzębienia w dogodnych momentach i można je zdejmować na przykład na czas wyjścia do szkoły, pracy, itp. Takie rozwiązania są stosowane często wśród osób młodszych i dają one skuteczne rezultaty pod warunkiem ich sumiennego stosowania.

Do grona skutecznych rozwiązań o charakterze ruchomym można zaliczyć między innymi profesjonalne Leczenie ortodontyczne Invisalign. Pod tą nazwą kryją się specjalne nakładki wykonane z przezroczystych materiałów. Terapia obejmuje stosowanie zestawu nakładek, które należy zmieniać po czasie ustalonym przez lekarza. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, takie metody leczenia są skuteczne i jednocześnie niewidoczne.