Menu

Od czego można rozpocząć budowanie mięśni

29 września, 2021 - Blog
Od czego można rozpocząć budowanie mięśni

Wiele osób nie wie, jak zacząć budowanie masy mięśniowej.

Pierwszym krokiem może być udanie się do lokalnej siłowni i konsultacja z trenerem osobistym. Obecnie wiele siłowni oferuje bezpłatną sesję treningową w ramach promocji członkostwa, warto więc rozważyć takie rozwiązanie. Trener personalny może pomóc w opanowaniu prawidłowej formy podczas ćwiczeń z ciężarami, maszynami do podnoszenia ciężarów i nie tylko. Właściwe wykonywanie treningu siłowego jest kluczem do uniknięcia kontuzji. Warto również stosować dietę białkową oraz zażywać suplementy pomagające budować i wzmacniać mięśnie.

Od czego można rozpocząć budowanie mięśni

Suplementy na mięśnie pomagają osiągnąć lepsze wyniki treningów i diety

Podnoszenie zbyt dużego ciężaru za wcześnie to przepis na kontuzję, nie zapominaj więc o rozgrzewce i stopniowym ponoszeniu wagi. To powiedziawszy, jeśli nie rzucisz wyzwania swoim mięśniom, nie zobaczysz wyników. Spróbuj podnosić taki ciężar, który męczy mięśnie po 12 do 15 powtórzeniach. Nie martw się o bolesność i lekkie zmęczenie mięśni, które utrzymuje się przez kilka dni. Jeśli jednak czujesz się bardzo obolały i wyczerpany, trenujesz za dużo. Ćwiczenia nie powinny sprawiać ci bólu, więc zrób sobie przerwę. Ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, mogą pomóc w budowaniu mięśni, jeśli są wykonywane z odpowiednią intensywnością, czasem trwania i częstotliwością.

Jedz zdrową, zbilansowaną dietę, która ma odpowiednią dawkę białka. Te pokarmy będą napędzać twoje treningi i pomagają budować mięśnie dzięki niektórym aminokwasom, takim jak leucyna. Źródła zwierzęce mają najwięcej białka, ale źródła roślinne są również wystarczające do zwiększania masy mięśniowej. Można również wspomagać się suplementami, jeśli nie dostarczamy w diecie odpowiedniej ilości białka.

Kreatyna jest związkiem wytwarzanym przez nerki, wątrobę i trzustkę, a mięśnie w całym organizmie ją przechowują. Kreatyna wspiera kilka części ciała, w tym mięśnie, i odgrywa rolę w sprawności fizycznej i wzroście mięśni. Związek ten występuje również w żywności, takiej jak mięso i ryby, i jest dostępny razem z białkiem jako suplementy na mięśnie. Tego typu odżywki nie tylko budują mięśnie, ale również poprawiają zwiększyć wydajność wysiłkową podczas treningów.