Menu

Odporna i elegancka podłoga winylowa

2 stycznia, 2021 - Blog
Odporna i elegancka podłoga winylowa

Obecnie coraz więcej osób odchodzi od układania płytek na podłodze w łazienkach czy też kuchniach, zamiast tego można wykorzystać panele winylowe.

Materiał jest uważany za niedrogi i można go bez trudności przetwarzać, w czasie układania na podłodze możemy je dowolnie docinać, nawet kiedy nie posiadamy specjalistycznego sprzętu. Panele winylowe mogą być układane bez specjalnych podkładów na innych powierzchniach. Czasem może jednak okazać się potrzebne odpowiednie wypoziomowanie podłogi na której będziemy układać winyl. Panele winylowe warto pozostawić w danym pomieszczeniu na dzień lub dwa, aby nabrały odpowiedniej temperatury. Mogą bowiem nieco zmieniać rozmiar pod wpływem temperatury, przykładowo kiedy panele winylowe leżą w zimnym magazynie i zostaną wniesione do ciepłego pomieszczenia wówczas nieznacznie mogą się rozszerzać. Aklimatyzacja będzie ważna ponieważ panele trzeba będzie odpowiednio dociąć. Tworzywo sztuczne ma możliwość przyzwyczajenia się do powietrza w pomieszczeniu i panującej tam temperatury. Odporna i elegancka podłoga winylowa

Dodatkowo podłogę trzeba ponownie dokładnie wyczyścić odkurzaczem z mniejszych cząstek, które zawsze mogą się tam znaleźć podczas remontu.

Prawie nie ma znaczenia, w którym rogu pokoju zaczniesz układać. Należy jednak upewnić się, że połączenia między poszczególnymi panelami winylowymi będą mniej widoczne. Najczęściej pełne panele układamy od strony drzwi, co będzie lepiej wyglądało, ponieważ lepiej dociąć pod ścianą. Gdy tylko pierwszy panel zostanie założony, wszystko inne dzieje się automatycznie, ponieważ każdy wysuwany panel jest wkładany do mechanizmu blokującego podłogi, która jest już na miejscu. Można również bez wysiłku docinać winyl na wymiar w rogach i przy ścianach i precyzyjnie go kształtować. Po ułożeniu można zastosować odpowiednie listwy podłogowe, które mogą ukryć pewne niedoskonałości cięcia paneli, lub też krzywiznę ścian. Czasem jednak najlepsze panele mogą zostać uszkodzone, w sklepach może,my znaleźć specjalny zestaw naprawczy do paneli, dzięki któremu możemy uniknąć wymiany całek podłogi w przypadku mniejszych uszkodzeń.