Menu

Ozonowanie to dobry sposób na szybką i dokładną dezynfekcję różnych powierzchni

5 czerwca, 2020 - Dom i Ogród, Zdrowie
Ozonowanie to dobry sposób na szybką i dokładną dezynfekcję różnych powierzchni

Ozon jest cząsteczką złożoną z trzech atomów tlenu. Dwa atomy tlenu tworzą podstawową cząsteczkę którym oddychamy, jest on niezbędny do życia.

Trzeci atom tlenu może oderwać się od cząsteczki ozonu i ponownie połączyć się z cząsteczkami innych substancji, zmieniając w ten sposób ich skład chemiczny. Ta zdolność do reagowania z innymi substancjami stanowi podstawę działania ozonowania. Udowodniono, że ozonowanie zabija koronawirusa, dlatego też wiele firm które chcą zdezynfekować różnego rodzaju powierzchnie decyduje się na tego rodzaju rozwiązania. W obawie przed zarażeniem zatrudnia się firmy które oferują ozonowanie. Ozon dociera w bardzo wiele niedostępnych miejsc, dlatego też może bardzo dokładnie oczyścić duże powierzchnie. Można przykładowo w ten sposób szybko zdezynfekować duże hale produkcyjne. Ozon, następnie zamieni się w tlen, który następnie oddali się do atmosfery. Po ozonowaniu trzeba oczywiście zachować zasady bezpieczeństwa. Pomieszczenie powinno być dobrze przewietrzone, ale nadaje się do użytkowania zaraz po dezynfekcji.

W przypadku stosowania innych środków może się okazać iż pozostał drażniący zapach tak jak w przypadku chloru.

Oczywiście można zastosować także specjalne lampy, które jednak nie będą tak wydajne. W przypadku ozonowania można liczyć na bardzo dokładne pozbywanie się różnego rodzaju wirusów, bakterii chorobotwórczych czy też roztoczy i alergenów. Dlatego też tego rodzaju metoda stosowana jest nie tylko w zakładach przemysłowych, ale także w naszych domach. Można zamówić ozonowanie w celu pozbycia się pleśni w domu, w starszych domach, czy też nowych ale słabo wentylowanych może pojawić się pleśń, której ciężko jest się pozbyć. Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się ognisk grzybów. Można także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, dzięki temu ozonowanie jest bardzo uniwersalnym pomysłem na oczyszczenie naszego domu. Warto skorzystać z oferty takich firm jak Mr Ozone Ozonowanie Warszawa, posiadają one odpowiedni sprzęt do wytwarzania ozonu na miejscu. Mają doświadczenie w bardzo dokładnym usuwaniu wirusów i bakterii.