Menu

Piękne i eleganckie płytki o wyglądzie marmuru

16 stycznia, 2022 - Blog
Piękne i eleganckie płytki o wyglądzie marmuru

Za pomocą płytek możemy dekorować praktycznie każde pomieszczenie w domu.

Płytka o wyglądzie marmuru jest nie tylko piękna i bogata we wzory, ale także odporna na wodę, zanieczyszczenia czy uszkodzenia, oraz łatwa do utrzymania w czystości. Jest również idealnym materiałem dekoracyjnym do nowoczesnej architektury wnętrz. Pod względem tekstury, koloru, powierzchni, odczucia i efektu wizualnego, płytka gresowa o wyglądzie marmuru może całkowicie osiągnąć realistyczny efekt naturalnego marmuru i ma doskonałe właściwości, dzięki którym jest wszechstronna.

Piękne i eleganckie płytki o wyglądzie marmuru

Płytki imitujące marmur Calacatta

Podłoga lub ściana wyłożona płytkami imitującym marmur daje ciekawy efekt ze stopniową zmianą koloru, bogatą fakturą i wrażeniami estetycznymi. Ten rodzaj płytki gresowej posiada również funkcję wodoodporną i antypoślizgową, dlatego można je stosować na podłogach w pomieszczeniach, gdzie występuje wilgoć czy ryzyko zachlapania, jak przedpokój, łazienka czy kuchnia. Dużą zaletą płytek gresowych jest to, że są one niezwykle łatwe do czyszczenia, wystarczy wilgotna ściereczka czy mop do przetarcia powierzchni.

Koszt zakupu i utrzymania płytek gresowych o wyglądzie marmuru są zdecydowanie niższe, niż w przypadku płytek z naturalnego kamienia. Naturalna marmurowa płytka jest bardzo droga, a koszt utrzymania jest również bardzo wysoki, co powoduje, iż dla wielu osób płytka z gresu szkliwionego jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Płytka z imitacji marmuru ma dobrą odporność na zużycie i może być wykończona z połyskiem lub matowa. Nie ma problemu z różnicą kolorów jak w przypadku kamienia naturalnego, więc ma znacznie wyższe właściwości fizyczne niż naturalny marmur.

Zobacz ofertę płytek Calacatta na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/CALACATTA/6637. Kiedy szukasz płytek o wyglądzie marmuru, możesz wybrać kolory białe, kremowe, beżowe, kości słoniowej, a ponieważ są one neutralne, eleganckie i wszechstronne, możesz je zastosować w wielu różnych wykończeniach wnętrz. Od kuchni po łazienkę i salon, możesz wybrać do dekoracji ścian czy podłogi płytki Calacatta, aby stworzyć pomieszczenie, który zachwyca, inspiruje i wygląda niezwykle elegancko.