Menu

Wyjątkowe płytki o fakturze desek drewnianych lub kamienia

22 marca, 2021 - Blog
Wyjątkowe płytki o fakturze desek drewnianych lub kamienia

W mieszkaniach i domach na podłogach zazwyczaj mamy deski drewniane, panele laminowane i winylowe, lub wykładziny podłogowe.

Nie są to jednak odpowiednie rozwiązania w miejscach narażonych na wilgoć, jak kuchnie, przedpokój czy łazienki. Jednak nie tylko mokre obszary w domu, takie jak łazienki i kuchnie, mogą być narażone na wilgoć. Dzieci, zwierzęta domowe i spotkania towarzyskie należą do sytuacji wywołujących ryzyko powstawania plam na podłodze, w których salon, jadalnia i podłogi w sypialni mogą być zamoczone. Może to potencjalnie wywierać długotrwały negatywny wpływ na naszą podłogę, która może ulec trwałemu odbarwieniu czy nawet wypaczeniu. W przedpokoju wilgoć zazwyczaj pojawia się, gdy wchodzimy do mieszkania w mokrych czy zaśnieżonych butach. Podczas gdy większość podłóg pochłania wilgoć, płytki są idealną wodoodporną podłogą do wszechstronnego zastosowania. Trwałe szkliwo na powierzchni płytek nie przepuszcza wody i wilgoci, dlatego jeśli zależy nam na wyglądzie podłóg drewnianych, warto wybrać płytki imitujące jego wygląd. Płytki są praktycznie nieprzenikalne i nie pozwalają na wsiąkanie płynów, co pozwala również na łatwą konserwację i bezproblemowe czyszczenie podłóg oraz ścian. Kolory desek drewnianych są raczej ograniczone, ponieważ drewno ma określone odcienie występujące w naturze, jak kremowe, brązowe, w odcieniach jaśniejszych lub ciemniejszych.

Wyjątkowe płytki o fakturze desek drewnianych lub kamienia

To samo dotyczy kamienia naturalnego, który ma co prawda szerszy przekrój kolorów pochodzących z różnych minerałów, ale również są one dosyć ograniczone.

Jeśli zależy ci na niespotykanym kolorze na podłodze czy ścianach, wybierz płytki o wyglądzie drewna lub kamienia. Naturalne kamienie to dosyć drogi materiał na wykończenia podłogowe i jest uważany za najbardziej luksusowy na rynku. Jest to jednak inwestycja, która zapewnia pełną opłacalność dzięki niezrównanej wydajności i długowieczności. Możemy również zdecydować się na tańsze płytki essential opoczno ceramiczne lub porcelanowe, które doskonale imitują wygląd kamienia czy drewna, dodatkowo są całkowicie wodoodporne, trwałe i estetyczne.