Menu

Samozatrudnienie – załatwianie wszystkich spraw

1 sierpnia, 2018 - Biznes
Samozatrudnienie – załatwianie wszystkich spraw

Jeśli decydujemy się na założenie firmy w UK to czeka nas sporo papierków do wypełniania. Tylko, co my mamy zrobić skoro nie wszystko, co widzimy na drukach jest dla nas zrozumiałe? Można łatwo popełnić błąd i co dalej?

Niestety, ale w takiej sytuacji sami możemy mieć spore trudności, dlatego idziemy do firmy księgowej, która się tym zajmuje. Co nam to zmieni? To, że to polska firma księgowa w UK i nie ma tutaj problemów z porozumieniem się, dlatego warto na nich polegać. Na pewno z ich oferty każdy będzie zadowolony. W przypadku samozatrudnienia trzeba będzie pochodzić trochę po angielskich urzędach.

Co musimy wtedy zrobić?
Zadanie numer jeden to zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Mamy na to maksymalnie trzy miesiące od rozpoczęcia działania naszej firmy. Jeśli się spóźnimy to zapłacimy sto funtów kary. Nie jest to wysoka kara, ale nie ma sensu jej płacić skoro można tego uniknąć. W urzędzie dowiemy się, do jakiego progu podatkowego się zaliczamy i w ten sposób będziemy się rozliczać z państwem. Trzeba będzie prowadzić księgowość i składać wszystkie potrzebne deklaracje na potrzeby podatku dochodowego. Kolejny etap to płacenie składki klasy 2 na ubezpieczenie społeczne. Jeśli jest taka konieczność to musimy zarejestrować się, jako podatnik VAT.

Jeśli nasze roczne dochody nie przekroczą 85 tysięcy funtów to nie musimy się rozliczać z tego podatku. Sami widzimy, że spraw do załatwiania jest bardzo dużo i trzeba się pilnować żeby to zrobić w terminie i bez błędów. Na pewno polski księgowy w Londynie nam pomoże i większość tych spraw załatwimy jednego dnia. Polegajmy na kimś z dużym doświadczeniem, a sami będziemy mogli prowadzić spokojnie swoją firmę. Firma dopasowaną do naszych potrzeb i działającą w UK znajdziemy na księgowy w Londynie. Oni już czekają żeby odpowiedzieć nam na nasze pytania. Poprowadzą nas przez wszystkie etapy i na pewno zyskamy na tej współpracy bardzo dużo. Tak dzisiaj się robi, że nie wszystkim zajmujemy się sami, trzeba czasami sobie pomagać.