Menu

Filtrowanie powietrza w miejscach narażonych na zanieczyszczenia

29 stycznia, 2020 - Biznes
Filtrowanie powietrza w miejscach narażonych na zanieczyszczenia

Filtrowanie powietrza jest bardzo istotne dla wielu firm produkcyjnych. Wszędzie tam gdzie produkowane są części elektroniczne, czy też zaawansowane technologicznie urządzenia ważne jest aby wyeliminować wszystkie zanieczyszczenia.

Można tego dokonać przy pomocy odpowiedniego systemu filtracji powietrza. System ten zasysa powietrze znad obszaru roboczego, a następnie przepuszcza je przez system filtrów, które wyłapują wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki temu w pomieszczeniu znajduje się powietrze które nie zanieczyści produktów. Oczywiście miejsca z których pobierane jest powietrze do oczyszczenia nie musi być pobierane na górze. Wejścia wentylacji mogą umieszczone być w ścianie, lub też w podłodze, wszystko zależy oczywiście od charakteru fabryki. W budownictwie, wykorzystywane są powszechnie maty filtracyjne, zastosowanie znaleźć mogą przykładowo na podłogach. Wykorzystamy je z pewnością w czasie, kiedy będziemy chcieli stworzyć ochronę termiczną, pomiędzy podłogą a przykładowo parkietem. Z pewnością maty filtracyjne będzie można wykorzystać, kiedy będziemy układali panele podłogowe. Pełnią one również inną funkcję, tworzą miękką izolację, które będzie potrzebna, w przypadku, kiedy nasza podłoga będzie nieco nierówna. Oczywiście istnieją różnego rodzaju maty filtracyjne, w zależności, od naszych potrzeb, będziemy mogli wykorzystać różnego rodzaju maty, zarówno różne pod względem grubości, jak również właściwości termoizolacyjnych.

Kiedy posiadamy nietypowe systemy wentylacyjne powinniśmy zamontować specjalne filtry na zamówienie będą one potrzebne wszędzie tam gdzie nie pasują standardowe rozwiązania. W naszych domach i mieszkaniach także można wentylować i oczyszczać powietrze. Nie chodzi tu już konkretnie o takie miejsce w domu, jak kuchnia gdzie jak wiadomo taka wentylacja jest niezbędna, ażeby zachować odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, oraz zniwelować różne zapachy, które owej wentylacji potrafią się niekiedy utrzymywać bardzo długo w danym pomieszczeniu. Jednymi z najważniejszych pomieszczeń w domu jakie bez wentylacji nie może się praktycznie obejść jest zdecydowanie łazienka. Można oczywiście wentylować wszystkie pomieszczenia w naszym domu.