Menu

Świetne wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które Ci pomogą

27 lutego, 2020 - Blog
Świetne wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które Ci pomogą

Uprawa własnych organicznych owoców i warzyw to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co zawiera Twoja żywność i skąd pochodzi.

Chociaż ogrodnictwo bez użycia pestycydów i herbicydów może wydawać się trudne do wykonania, jeśli masz odpowiednie informacje, w rzeczywistości może być bardzo łatwe i satysfakcjonujące. Z tego artykułu dowiesz się, jak można to zrobić.Jeśli chcesz mieć bardziej produktywny ogród, przedłuż sezon wegetacyjny do jesieni, stosując osłony rzędów. Osłony rzędów zatrzymują ciepło, szron na zewnątrz, a także chronią przed wtargnięciem jeleni. Rośliny pod osłonami rzędów powinny być jednak w pewnym stopniu odporne na zimno, dlatego najlepiej wybierać warzywa i warzywa korzeniowe.Wybór żarówek. Większość żarówek jest sprzedawana w okresie uśpienia. Kup je jak najwcześniej, zanim zaczną produkować korzenie. Większość cebul kwitnących na wiosnę zaczyna wypuszczać korzenie wczesną jesienią, a sadząc je wcześnie, zapewnisz im czas na zadomowienie się. Cebule ulegną pogorszeniu, jeśli będą trzymane zbyt długo. Nie kupuj żadnej żarówki, która jest miękka, papkowata lub wydaje się być chora.Podczas uprawy nowych roślin pomocne jest określenie najlepszego składu gleby, który pasuje do Twojej rośliny. Rośliny potrzebują 3 głównych składników odżywczych do wzrostu fosforu, azotu i potasu. Poznanie specjalnego składu gleby zwykle prowadzi do najlepszego możliwego wzrostu roślin. Z drugiej strony niewłaściwa kompozycja będzie generalnie skutkować przeciętnym lub zahamowanym wzrostem.Jeśli zauważysz, że na twoich roślinach rośnie mączniak prawdziwy, nie musisz tracić pieniędzy na drogie chemikalia. Świetne wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które Ci pomogą

Wymieszaj trochę mydła w płynie i sody oczyszczonej w wodzie.

Spryskaj swoje rośliny raz w tygodniu, aż zniknie pleśń. Soda oczyszczona to dobry sposób na delikatne pozbycie się pleśni z roślin.Nie pozwól, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszania, aby zapewnić wystarczającą ilość wody w ogrodzie. Chociaż zwiększa to koszty ogrodu, wygoda jest warta swojej ceny.Zwalczanie szkodników jest niezbędne w ogrodzie o wysokiej wydajności. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które zabiją każdego inwazyjnego szkodnika w ogrodzie. Wiele organicznych środków do zwalczania szkodników zostało udoskonalonych przez lata, które działają bardzo dobrze, chociaż mogą być droższe niż alternatywy chemiczne. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Internecie można również znaleźć wiele bezpiecznych domowych środków do zwalczania szkodników.Siej rośliny po kolei, aby uzyskać stabilne zbiory. Podczas uprawy warzyw, takich jak kukurydza, groszek cukrowy i sałata, które dojrzewają według bardzo przewidywalnego harmonogramu, wykonaj dwa lub trzy siewy w odstępie dwóch tygodni, aby wydłużyć okres zbiorów. Możesz również posadzić dwie różne odmiany tego samego dnia o różnym czasie dojrzewania, aby zapewnić dłuższy sezon.Planując swój ogród w tym roku, zmień układ tak, aby różnił się od miejsca, w którym znajdowały się różne rośliny w zeszłym roku. Na przykład umieść pomidory w części ogrodu, w której kukurydza rosła w zeszłym sezonie. Ta rotacja upraw pomoże zapobiec wyczerpaniu gleby w składniki odżywcze potrzebne każdemu rodzajowi warzyw.Jak widać, uprawa własnego ogrodu bez chemikaliów, które zawierają inne produkty spożywcze, jest nie tylko łatwa do wykonania, ale także daje wspaniałe, zdrowe plony, które można zjeść samemu lub podzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Upewnij się, że powiesz im, co jedzą.