Menu

Świetne wskazówki dotyczące złota: kupowanie i sprzedawanie

30 marca, 2019 - Biznes
Świetne wskazówki dotyczące złota: kupowanie i sprzedawanie

Rynek złota nie jest najbezpieczniejszym sposobem inwestowania pieniędzy.

Jednocześnie może być jednym z najbardziej opłacalnych. Jeśli chcesz umieścić swój dodatkowy dochód na rynku, który naprawdę pozwoli Ci zmaksymalizować zainwestowane pieniądze, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.Zachowaj ostrożność przy zakupie złota. Upewnij się, że kupujesz od renomowanego sprzedawcy. Możesz dowiedzieć się, komu możesz zaufać, przeszukując witrynę Better Business Bureau i inne podobne zasoby. Jeśli próbujesz kupić złoto w trybie online, zwróć szczególną uwagę na historię sprzedającego.Przeprowadź badania dotyczące struktur opłat i prowizji dla dealera, którego rozważasz. Każdy dealer będzie miał nieco inną strukturę prowizji. Niektóre mogą być dla Ciebie bardziej uczciwe niż inne, więc użyj ich jako sposobu na porównanie z wieloma dealerami. W ten sposób możesz uzyskać dla siebie najlepszą możliwą ofertę.Bądź dobrze poinformowany o wartości metali szlachetnych przed zakupem lub sprzedażą złota. Ceny metali szlachetnych mogą się bardzo wahać, więc codziennie sprawdzaj rynki, zwłaszcza podczas dokonywania transakcji. Zrozum, że prawdopodobnie zapłacisz wyższą cenę za części ułamkowe. Na przykład pół uncji nie będzie kosztować dokładnie połowy ceny uncji, będzie nieco wyższy.Spróbuj sprzedawać złoto online. Handel złotem nie wymaga już fizycznych sklepów. Możesz także skorzystać z niezależnej witryny internetowej, która specjalizuje się w kupowaniu złota. Wyślą ci zestaw, którego użyjesz do wysłania im złota. Świetne wskazówki dotyczące złota: kupowanie i sprzedawanie

Jeśli wszystko jest w porządku, otrzymasz zapłatę według aktualnej stawki.Unikaj kupowania złotych monet ze względu na ich wartość historyczną, chyba że inwestycja może wytrzymać samoistnie bez uwzględniania złota.

Chociaż monety o wartości historycznej mogą być bardzo opłacalną inwestycją, najczęściej to samo, a nie materiał kompozytowy daje pieniądze. Nie myl tych dwóch rynków.Niezależnie od tego, gdzie sprzedajesz swoje złoto, zostaniesz poproszony o prawo jazdy lub inną formę identyfikacji. Upewnij się, że masz go przy sobie, kiedy idziesz na transakcję. Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży i nie zostaniesz poproszony o dowód tożsamości, powinno to wywołać dużą czerwoną flagę.Jeśli zdecydujesz się zainwestować w złoto, dowiedz się, jaki rodzaj złota jest dla Ciebie najlepszą inwestycją. Większość inwestorów kupuje sztabki złota lub złote monety. Ten rodzaj złota wymaga sporej inwestycji. Sztabki złota są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów od pół uncji do 400 uncji.Chociaż kupowanie złota może być ekscytujące, staraj się o tym nie mówić. Nie wiesz, komu zaufać ani kto słucha. Zachowaj prywatność inwestycji i chroń je w wysokiej jakości sejfie lub w banku. Pomoże ci to chronić.Próbując ustalić, czy coś jest prawdziwym złotem, czy nie, spróbuj przyłożyć to do magnesu. Ponieważ prawdziwe złoto nie ma żadnych właściwości magnetycznych, nie powinno w ogóle reagować. Jeśli zauważysz jakiekolwiek przyciąganie między twoim „złotem” a magnesem, prawdopodobnie zostałeś oszukany lub po prostu znalazłeś dobrą imitację.Sprzedaj swoje złoto z realistycznym nastawieniem. Niektórzy myślą, że kilka pionków przyniesie im tysiące dolarów, ale realistycznie w grę wchodzi wiele czynników. Przedmioty mogą nie być z czystego złota, a nawet mogą być platerowane. Rozważ ocenę, aby zrozumieć, co naprawdę masz.Jeśli chodzi o zmienność, rynek złota nie jest ani najbardziej ryzykownym, ani najbezpieczniejszym zakładem dla Twojej inwestycji. To powiedziawszy, może to być świetny sposób na zamienienie dodatkowej gotówki w prawdziwy zysk. W tym artykule znajdziesz kilka świetnych wskazówek, więc skorzystaj z nich już dziś, aby ulepszyć swoją strategię inwestycyjną.