Menu

Tania chemia gospodarcza – środki piorące Der Waschkönig

17 września, 2019 - Handel
Tania chemia gospodarcza – środki piorące Der Waschkönig

Obecnie coraz chętnie klienci sięgają po chemię z Niemiec. Jak pokazują badania gorsza jakość proszków do prania, kierowanych na rynki europy wschodniej, to nie mit.

Przykładowo proszki do prania posiadają mniejszą ilość środków ułatwiających usuwanie zanieczyszczeń, mniejsza jest także zawartość rozjaśniaczy w odplamiaczach. Innym przykładem jest płyn do mycia naczyń gdzie różnica pomiędzy polskim i niemieckim płynem do mycia naczyń polega na zastosowaniu odmiennych substancji zapachowych z podobnej grupy związków chemicznych. W niemieckiej wersji obecny jest cytronelol, natomiast w naszej geraniol. Posiadają one zbliżone właściwości i podobny zapach. Mogą być one stosowane zamiennie, a różnice mogą zależeć od ostatecznej ceny, czy też upodobań grupy klientów. Inne badanie pokazało iż niemiecki proszek do prania posiada ponad 30 proc. zeolitów, czyli substancji służących jako wymieniacze jonowe w praniu. Ich obecność zapobiega powstawaniu w wodzie mydeł metalicznych, głównie mydeł magnezowych oraz wapniowych. W proszkach dostępnych w Polsce jest ich mniej, poniżej 5 proc.

W produktach przeznaczonych na rynek polski odnotować możemy także brak rozjaśniaczy optycznych zatem jest on uboższy od niemieckiej wersji. Posiada on mniejszą skuteczność wybielania tkanin, w praktyce koszulka wygląda na bieszą, a takiego efektu oczekujemy. W przypadku proszków gorszej jakości koszulka będzie sprawiała wrażenie szarawej, czy niedopranej. Jeżeli zależy nam na środkach piorących wysokiej jakości, można skorzystać z oferty niemieckiej firmy Der Waschkönig. Jednym z ich produktów są bardzo wydajne kapsułki piorące. Dzięki nim nasze ubrania zyskają blask, i świeżość. Kapsułki piorące posiadają przewagę nad proszkami, ponieważ nie rozsypują się są także łatwiejsze w przechowywaniu. Proszki do prania oferowane są często w workach foliowych, które nie są łatwe w przechowywaniu, często korzystając z proszku możemy go niechcący rozsypać wokół pralki. Natomiast kapsułki najczęściej znajdziemy w szczelnie zamkniętych opakowaniach, które gwarantują porządek, opakowania są wodoszczelne więc kapsułki nie ulegają uszkodzenia.