Menu

Uzyskaj kontrolę nad bólem pleców i utrzymuj go w ten sposób

27 lutego, 2020 - Blog
Uzyskaj kontrolę nad bólem pleców i utrzymuj go w ten sposób

Kiedy masz problemy z plecami, funkcjonowanie w codziennym życiu może być trudniejsze, ponieważ zmagasz się z bólem pleców.

Sięganie po nawet najmniejsze przedmioty może być potencjalnie niemożliwe. Czytaj dalej, aby odkryć wskazówki, które mogą pomóc w złagodzeniu bólu pleców.Aby uzyskać natychmiastową, trwałą ulgę w bólu w przypadku poważnych urazów pleców, musisz uzyskać receptę od lekarza. Niestety, dostępne bez recepty środki przeciwbólowe nie są przeznaczone do leczenia przewlekłego bólu pleców spowodowanego poważnymi urazami, takimi jak pęknięte dyski. Jeśli nie możesz natychmiast skontaktować się z kręgarzem, poproś swojego lekarza o wypisanie recepty na oksykodon lub morfinę.Nie ignoruj ??bólu. Jeśli wiesz, że konkretna czynność zaostrzy twój ból, nie rób tego. Zignorowanie go nie sprawi, że szybciej zniknie. W rzeczywistości przepychanie bólu prawdopodobnie spowoduje dalsze obrażenia, dzięki czemu ból będzie trwał jeszcze dłużej.Upewnij się, że skręcasz do minimum, zwłaszcza jeśli nosisz coś ciężkiego. Jeśli nadmiernie się skręcasz lub skręcasz, możesz naciągnąć mięsień lub uszkodzić kręgosłup. Jeśli to możliwe, ogranicz ilość skręcania do minimum, jeśli nie możesz tego całkowicie wyeliminować.Zarówno bardzo aktywne zawody, jak i prace, w których ruch jest minimalny, mogą być szkodliwe dla pleców. Ciągłe podnoszenie, pchanie i manewrowanie w dziwny sposób może naprawdę zranić plecy i zawsze powinieneś zwracać uwagę na swoje ruchy. Niedostateczna ilość ruchu może również powodować silny ból pleców, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności.Istnieje wiele różnych sposobów na złagodzenie bólu pleców i odzyskanie zdrowia. Uzyskaj kontrolę nad bólem pleców i utrzymuj go w ten sposób

Jednak biorąc pod uwagę różne sytuacje i problemy z plecami oraz to, jak ważne dla dobrego samopoczucia są Twoje plecy, przed podjęciem jakichkolwiek innych działań należy zawsze skonsultować się z lekarzem.Musisz ćwiczyć, aby zmniejszyć ból pleców.

Pomysł, że ćwiczenia pogarszają ból pleców, to nic innego jak bajka starych żon. Wiele osób cierpiących na ból pleców uważa, że ??ćwiczenia pogorszą ich ból, ale nie zawsze tak jest. Podczas ćwiczeń rozciąga mięśnie, łagodząc ból pleców.Siedząc zawsze upewnij się, że jesteś wyprostowany. Nieprzyjęcie dobrej postawy może uszkodzić kręgosłup i plecy. Jeśli twoja praca polega na siedzeniu dużo czasu, niezbędne jest wygodne i wygodne krzesło. Możesz użyć piłki do ćwiczeń jako krzesła, jeśli chcesz poprawić swoją postawę i utrzymać jak najmocniejsze plecy.Wykazano, że otyłość jest ważnym czynnikiem w przewlekłym bólu pleców. Utrata kilogramów i utrzymywanie wagi w normalnym zakresie może znacznie zmniejszyć ból i obciążenie pleców. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc wzmocnić mięśnie pleców. To najważniejsze zalecenia lekarzy dla otyłych pacjentów cierpiących na ból pleców.Jeśli jesteś w ciąży i cierpisz na ból pleców, rozważ założenie pasa macierzyńskiego, aby złagodzić dyskomfort. Rosnący brzuch może naprawdę utrudniać stanie prosto, ale pas macierzyński podtrzymuje brzuch, zmniejszając w ten sposób obciążenie pleców. Równie ważne dla dobrej postawy są wygodne buty na niskim obcasie.Ból pleców może być spowodowany całym mnóstwem problemów, ale jedną z najczęstszych i najłatwiejszych do naprawienia jest zła dieta. Jeśli cierpisz na pewne rodzaje bólu pleców, może to być spowodowane złą dietą lub bardzo wysoką zawartością sodu.Ból pleców może być poważnym problemem w Twoim życiu. Spróbuj skorzystać z niektórych z powyższych wskazówek, gdy następnym razem będziesz mieć napad bólu pleców. Mogą zapewnić ci życie bez bólu.