Menu

Wpływ faz księżyca na stan włosów

24 czerwca, 2021 - Blog
Wpływ faz księżyca na stan włosów

Istnieje wiele różnych czynników, które mają wpływ na stan włosów.

Ważna jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja, stosowanie właściwych preparatów, regularne mycie czy też korzystanie z usług fryzjerskich. Panuje również przekonanie, że na ludzkie samopoczucie oraz stan włosów mają również wpływ odpowiednie fazy księżyca. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ księżyc oddziałuje między innymi na oceany, zwierzęta, a także na organizmy ludzkie. Warto dowiedzieć się więc czegoś więcej na jego wpływ na stan włosów.

Wpływ faz księżyca na stan włosów

Co warto wiedzieć o fazach księżyca?

Księżyc posiada cztery podstawowe fazy, czyli nów, pierwsza kwadra, pełnia oraz ostatnia kwadra. Oprócz tego mamy do czynienia ze zjawiskiem przybywania i ubywania księżyca. Aby dopasować różne życiowe czynności, w tym również pielęgnację włosów, do faz księżyca, nie trzeba codziennie obserwować nieba. Wystarczy poszukać w Internecie dobrego kalendarza księżycowego, który dokładnie określa jakie fazy księżyca będą występowały w poszczególne dni w całym roku.

Jeśli komuś zależy na pilnym podcięciu i szybkim wzroście kosmków, to najlepiej zrobić to w fazie księżyca przybywającego. Stymuluje ona bowiem przyspieszony wzrost włosów. W przypadku pełni włosy z kolei odrastają wolniej, ale za to będą charakteryzowały się atrakcyjnym połyskiem oraz zwiększy się ich trwałość. W fazie znikającego księżyca, włosy będą wzrastać jeszcze wolniej, a w czasie nowiu włosy z kolei będą o wiele bardziej podatne na modelowanie czy też różnorodne kuracje wzmacniające.

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji i stylizowania włosów na głowie. Warto je dopasować do odpowiednich faz księżyca, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty utrzymujące się przez długi czas. Więcej na temat wpływu faz księżyca na włosy można wyczytać w Internecie, na przykład na stronie biotynox.pl/porady/wlosy-w-zgodzie-z-faza-ksiezyca. Posiadając takie informacje oraz kalendarz faz, można dokładnie zaplanować różne zabiegi, działania pielęgnacyjne, regeneracyjne, wzmacniające, itp.