Menu

Wyłapywanie zanieczyszczeń w układach hydraulicznych

10 lipca, 2021 - Biznes
Wyłapywanie zanieczyszczeń w układach hydraulicznych

W różnych pojazdach mechanicznych wykorzystuje się elementy sterowane hydrauliczne, w tym przypadku wykorzystywane są oczywiście także specjalne płyny hydrauliczne.

Ich zasada działania polega na sprężaniu płynu, dzięki czemu uzyskujemy siłę do poruszania różnego rodzaju elementami. Może być to przykładowo łyżka koparki, ale także z tego rodzaju rozwiązania spotkane także bardzo często w samochodach ciężarowych. Oczywiście należy zadbać o to aby cały system był szczelny, różnego rodzaju nieszczelności przykładowo na uszczelce mogłoby doprowadzić do tego iż system nie mógłby działać prawidłowo, nie osiągałby odpowiedniego ciśnienia.

Wyłapywanie zanieczyszczeń w układach hydraulicznych

Filtrowanie systemów hydraulicznych

Warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju w systemach mogą także powstawać różnego rodzaju zanieczyszczenia, mogą być różnego rodzaju opiłki metalu które będą występowały podczas tarcia pomiędzy różnego rodzaju elementami, częściami, mogą być to także kawałki gumy z uszczelek, z pewnością z czasem płyn hydrauliczny może ulec zanieczyszczeniu. Dlatego też stosuje się specjalistyczne filtry, które mają za zadanie wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń, tak aby utrzymać płyn hydrauliczny w odpowiednim stanie.

Oczywiście tego rodzaju filtry mogą być stosowane w przypadku skrzyni biegów, układu wspomagania, różnego rodzaju układów hydrauliki siłowej. Dlatego też stosuje się różnego rodzaje oraz różnej wielkości filtry które będą pasowały do danego obwodu. Mogę mu się przykładowo filtry wlewowe, puszkowe, a także filtry które mogą wytrzymać bardzo wysokie ciśnienie, które często będzie występowało w układach hydraulicznych. Naturalnie powinno posiadać także odpowiednie uszczelki, muszą być to systemy niezawodne które będą odpowiednio filtrowały cały płyn hydrauliczny.

Często filtry wymienia się podczas standardowych przeglądów pojazdu, także w przypadku samochodów ciężarowych takich marek jak Man filtr hydrauliczny – DBK Parts dostarcza wiele różnych filtrów które będą pasowały do różnych elementów układu hydraulicznego, układu hamulcowego czy też wszędzie tam gdzie znajdują się ciecze hydrauliczne. Naturalnie należy dobrać ich rodzaj i wielkość do odpowiedniego modelu.